نخست وزیر پاکستان در واکنش به حادثه نیوزیلند: تروریسم مذهب ندارد

نخست‌وزیر پاکستان در واکنش به حمله تروریستی علیه نمازگزاران مسلمان در نیوزیلند تأکید کرد افزایش حملات تروریستی علیه مسلمانان ناشی از اسلام‌هراسی و اتهام‌زنی به مسلمانان است، در حالی که تروریسم هیچ مذهبی ندارد.

نخست وزیر پاکستان در واکنش به حادثه نیوزیلند: تروریسم مذهب ندارد

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم ، «عمران خان نیازی» نخست‌وزیر پاکستان روز جمعه در پیامی توئیتری در واکنش به حادثه تروریستی نیوزیلند که به کشته و زخمی شدن دهها نمازگزار مسلمان منجر شد، نوشت: «من ترویج اسلام‌هراسی پس از حادثه 11 سپتامبر 2001 را عامل اصلی رشد روزافزون حملات تروریستی [علیه مسلمانان] می‌دانم. اگر یک مسلمان مرتکب اقدام تروریستی شود، دین اسلام و 1.3 میلیارد مسلمان [به خاطر عمل همان یک نفر] به‌صورت دسته‌جمعی مورد شماتت قرار می‌گیرند. این یک حرکت عمدی است که با هدف مقابله با تلاش‌های سیاسی مشروع مسلمانان انجام می‌شود.»

نخست وزیر پاکستان در پیام توئیتری دیگری ضمن محکوم کردن حمله تروریستی اخیر نیوزیلند و نیز ابراز همدردی عمیق با خانواده‌های قربانیان این حمله تروریستی خاطرنشان ساخت: «ما قبلاً بارها و بارها تکرار کرده‌ایم که تروریسم مذهب ندارد و حادثه اخیر نیز موید این واقعیت است.»

امتناع ترامپ از تروریستی خواندن قتل‌عام مسلمانان در نیوزیلند

تهدید تروریست نیوزیلند به حمله به استانبول و بازگرداندن آن به دوره مسیحیت

در حمله مسلحانه امروز به مسجد النور و مسجدی دیگر در محله لینوود شهر کرایست چرچ نیوزلند حین اقامه نماز جمعه، دست‌کم 49 نمازگزار جان خود را از دست داده و ده‌ها تن دیگر زخمی شدند.

انتهای پیام/.