سفر وزیر خارجه آمریکا به لبنان، کویت و سرزمین‌های اشغالی

مایک پمپئو از ۲۸ اسفند ماه به مدت پنج روز به لبنان، سرزمین‌های اشغالی و کویت سفر می‌کند.

مایک پمپئو از ۲۸ اسفند ماه به مدت پنج روز به لبنان، سرزمین‌های اشغالی و کویت سفر می‌کند.

سفر وزیر خارجه آمریکا به لبنان، کویت و سرزمین‌های اشغالی به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، رابرت پالادینو، معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت مایک پمپئو ، وزیر خارجه این کشور از 28 اسفند ماه به مدت پنج روز به لبنان، سرزمین های اشغالی و کویت سفر می‌کند.

بر این اساس، پالادینو امروز جمعه با اعلام این خبر افزود: پمپئو در بیروت با وزیر خارجه و مقامات این کشور دیدار و درباره مشکلات سیاسی، امنیتی، اقتصادی و بشردوستانه تبادل نظر می کند.

وی ادامه داد: در این سفر، وزیر خارجه آمریکا از مردم و نهادهای مشروع دولت لبنان حمایت خواهد کرد.

جدا کردن بخش هایی از دولت لبنان به عنوان مشروع و نامشروع در ادامه سیاست های خصمانه کاخ سفید علیه جبهه مقاومت است که با رای مردمی و بر اساس فرایندی که سایر اعضای دولت لبنان انتخاب شده اند، به کابینه راه یافته اند.

معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا به سفر پمپئو به سرزمین های اشغالی هم اشاره کرد و گفت دو طرف درباره مسائل بحران منطقه ای از جمله آنچه که 'مقابله با نفوذ بدخواهانه رژیم ایران' و 'تعهد همیشگی آمریکا برای امنیت اسرائیل' نامید، بحث خواهند کرد.

پالادینو در حالی اعلام کرد که پمپئو درباره تعهد مقامات دولت ترامپ به رصد و مبارزه با یهودی ستیزی با مقامات صهیونیست صحبت خواهد کرد که مقامات این کشور حاضر نشدند درباره حمله تروریستی به مسلمانان نیوزلند حتی از واژه مسلمان و اسلام استفاده کنند و این گونه تفکر اسلام ستیزی خود را نشان دادند.

وی ادامه داد وزیر خارجه آمریکا در قدس با مقامات صهیونیست، یونان و قبرس درباره مسائل مهم انرژی و امنیتی در منطقه مدیترانه شرقی گفتگو می کند.

معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا درباره سفر پمپئو به کویت هم اظهار کرد: در شهر کویت وزیر خارجه هدایت هیات دیپلماتیک برای شرکت در سومین نشست گفتگوهای راهبردی آمریکا-کویت را برعهده خواهد داشت.

پالادینو ادامه داد: این گفتگو بر بسیاری از زمینه های همکاری های رو به رشد ایالات متحده-کویت همچون مسائل دفاعی، مبارزه با تروریسم، امنیت سایبری، ارتباطات تجاری، سرمایه گذاری و آموزش و پرورش تمرکز خواهد کرد.

وی به دیدار پمپئو با مقامات کویت هم اشاره کرد و گفت: در این دیدارها او درباره مسائل مهم منطقه ای همچون یمن و سوریه و همچنین حرکت به سوی اتحاد راهبردی خاورمیانه و نیاز به اتحاد شورای همکاری خلیج فارس برای مواجهه با مشکلات منطقه و پیشبرد رفاه، امنیت و ثبات گفتگو خواهد کرد.