امام جمعه کیش خواستار احیای حشنها و اعیاد اسلامی شد

کیش - ایرنا - امام جمعه کیش برگزاری مراسم چهارشنبه سوری، بوِیژه استفاده از مواد منفجره و پریدن از روی آتش را خرافه دانست و مردم را به برگزاری جشنها و اعیاد اسلامی و معنوی تشویق کرد.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین احمد حسین زاده درخطبه های نمازجمعه این هفته کیش افزود: برخی رفتارها که با عنوان سنت چهار شنبه در کشور باب شده است در واقع عاداتی ناپسند است که با عقل و منطق سازگار نیست.
وی با اشاره به اینکه اینگونه عادات خطرآفرین، ظلم به مردم ایران است گفت: آیین چهار شنبه سوری و رفتارهای مضری که تحت این عنوان انجام می شود، سندیت ندارد و در کتیبه های دورانهای مختلف تاریخی از جمله هخامنشی، ساسانی و اشکانی به آن اشاره نشده، لذا از این عادات ناپسند باید پرهیز کرد.
حجت الاسلام و المسلمین حسن زاده در ادامه سخنان خود ولادت مبارک امیر مومنان حضرت علی (ع ) و امام محمدتقی' جواد الائمه '(ع ) را تبریک گفت و افزود: ساده زیستی از شاخصه های و ویژگیهای مولای متقیان بود.
وی اضافه کرد: ساده زیستی در دوران حکومت امام علی (ع ) به عنوان یک ارزش مطرح و مورد تاکید قرار داشت و ایشان همواره مسئولان را به ساده زیستی و پرهیز از تجمل گرایی دعوت می کردند.
امام جمعه کیش با اشاره به اینکه امروز ساده زیستی کمتر دیده می شود تاکید کرد: مدیران اسلامی باید ساده زیستی را سرلوحه امور قرار دهند و مانند عامه مردم زندگی کنند.
امام جمعه کیش در ادامه سخنان خود با اشاره به اعطای نشان ذوالفقار به عنوان بالاترین نشان جمهوری اسلامی از سوی رهبر معظم انقلاب به سردار 'قاسم سلیمانی، از شخصیت این سردار بزرگ به عنوان افتخار جهان تشیع و محور مقاومت
تجلیل کرد.