جویبار صاحب موزه کشتی می شود/ بدهی ۱۱ میلیاردی شهرداری

جویبار صاحب موزه کشتی می شود/ بدهی ۱۱ میلیاردی شهرداری

جویبار - رئیس شورای شهر جویبار گفت: موزه کشتی در زمینی به مساحت دو هزار و ۲۰۰ متر مربع احداث می شود.

به گزارش خبرنگار مهر ، محمد فقیه شامگاه جمعه در گفتگو با خبرنگاران از افتتاح موزه کشتی خبر داد و گفت: موزه کشتی در زمینی به مساحت دو هزار و ۲۰۰ متر مربع احداث خواهد شد و برای سال آینده نیز بودجه‌ای برای ساخت این موزه در نظر گرفته می‌شود.

وی بااعلام اینکه مشکلات شهر جویبار بسیار زیاد است و به جای بازگو کردن آن به دنبال راه حلی برای مرتفع شدن آن باشیم، خاطر نشان کرد: خوشبختانه تا تاریخ ۱۰ اسفند حقوق و عیدی کارکنان شهرداری پرداخت شده و در حال حاضر شهرداری در حال آماده سازی سطح شهر برای استقبال از عید نوروز و گردشگران است.

وی برگزاری جشنواره صنایع دستی و آش ترش، نوروزخوانی و برگزاری مسابقه رنگ آمیزی تخم مرغ سفالی را مهمترین برنامه‌های فرهنگی پایان سال ۹۷ بیان کرد و افزود: در آینده نزدیک المان سردار شهید ذبیحی در انتهای بلوار ورداسبی نصب خواهد شد.

رئیس شورای شهر جویبار بدهی حال حاضر شهرداری را ۱۱ میلیارد تومان بیان کرد و گفت: شش میلیارد تومان آن مربوط به دوره‌های قبل بوده است و بخشی از آن مربوط به همین دوره بوده است.

فقیه بیان کرد: بودجه شهرداری جویبار در سال ۹۷ مبلغ ۱۸ میلیارد تومان بوده که این رقم در سال آینده به ۲۷ میلیارد تومان رسیده است.

فقیه با اشاره به اینکه عملکرد شهرداری در سال ۹۷ زیاد رضایت بخش نبود، گفت: نمی‌توانم نمره‌ای به عملکرد شهردار بدهم، اما ایرادات وی بیشتر از نقاط مثبت بوده است.

بخشیان عضو دیگر شورای اسلامی شهر جویبار به مشکل جمع آوری سگ‌های ولگرد در سطح شهر اشاره کرد و گفت: در یک مقطعی جمع آوری این حیوان توسط نیروهای شهرداری انجام شد ولی نگهداری سگ‌ها نیز هزینه‌ای دارد که باید برای جمع آوری کامل آن برنامه ریزی مناسبی صورت گیرد.

وی در خصوص عملکرد شهرداری در سال ۹۷ گفت: نمره داده شده به شهردار باید با توجه به وضعیت اقتصادی کشور و در مقایسه با دیگر شهرداری‌های همجوار صورت گیرد اما باید به این نکته اشاره کنم که شهردار در بخش‌های جاری و حقوقی خوب عمل کردند ولی متأسفانه در کارهای عمرانی چون تخصص لازم را نداشتند بسیار ضعیف عمل کردند.