رسانه ملی به انعکاس طرح اشتغال‌زایی توجه ویژه ای دارد/ طلیعه بازگشت به روستا نمایان‌گر است

معاون توسعه روستایی ریاست جمهوری با بیان اینکه می‌توان طلیعه بازگشت به روستاها را شاهد بود گفت: طی سفرهایی که به استان‌ها و روستاهای متعدد در کشور داریم خوشبختانه روستاهای فعال روز به روز افزایش پیدا می‌کنند.

معاون توسعه روستایی ریاست جمهوری با بیان اینکه می‌توان طلیعه بازگشت به روستاها را شاهد بود گفت: طی سفرهایی که به استان‌ها و روستاهای متعدد در کشور داریم خوشبختانه روستاهای فعال روز به روز افزایش پیدا می‌کنند.

میرزایی/توجه ویژه رسانه ملی به انعکاس طرح اشتغال‌زایی/ طلیعه بازگشت به روستا نمایان‌گر است محمد امید معاون توسعه روستایی ریاست جمهوری در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ، با اشاره به برگزاری همایش اخیر توسعه بوم‌گردی‌ها در کشور گفت: این همایش کار مشترکی بین معاونت توسعه روستایی و مجموعه میراث فرهنگی بوده و هدف ما این است که سال های آتی این همایش را بخش خصوصی  انجام دهد و چنین برنامه هایی صرفاً نباید وابسته به دولت باشد.

وی بابیان اینکه سازمان میراث فرهنگی اقدامات مناسبی را در جهت پیشبرد بوم‌گردی‌ها داشته است، افزود: سازمان میراث فرهنگی مجوز بوم‌گردی‌ها را صادر می‌کند و ما در معاونت توسعه روستایی نقش دستگاه هماهنگ‌کننده را ایفا می کنیم و تاکنون نزدیک به 1400 مجوز بوم‌گردی صادر شده است که بخشی از آن به بهره‌برداری رسیده و مردم می‌توانند در ایام نوروز از آن استفاده کنند.

امید همچنین با اشاره به نگاه معاونت توسعه روستایی درباره بیانیه گام دوم انقلاب تصریح کرد: خوشبختانه سیاست‌های مجموعه معاونت توسعه روستایی ریاست جمهور منطبق با بیانیه گام دوم انقلاب است و یکی از رسالت‌های مهم انقلاب و دغدغه‌های امام خمینی (ره) را در این معاون انجام می‌دهیم . تا زمانی که در مجموعه تحت نظرمان در همین راستا فعالیت داشته باشیم می‌توانیم بهترین لبیک را به این بیانیه بگوییم٬ ضمن اینکه با مجمع تشخیص مصلحت نظام هم در این رابطه جلسات مشترکی داشتیم تا حتما دغدغه‌های مقام معظم رهبری در برنامه‌های 5 سال معاوت توسعه روستایی ریاست جمهوری لحاظ شود.

وی بااشاره به توسعه روستایی انجام شده نسبت و مقایسه آن با دهه پنجم انقلاب یادآور شد: فکر می‌کنم حرکت بازگشت به روستاها حاصل زحمات و فعالیت‌هایی است که طی چهار دهه انقلاب در روستاها انجام شده است و با تسهیلاتی که در بخش اشتغال روستایی داده می‌شود که معادل ۱۸ هزار میلیارد تومان است؛ می‌توان انتظار داشت که توسعه روستایی در حال وقوع و طبق آمارها مهاجرت روستاها به شهر کاهش پیدا کرده است و می‌توانیم شاهد مهاجرت‌های معکوس هم باشیم.

معاون توسعه روستایی ریاست جمهوری با بیان اینکه می‌توان طلیعه بازگشت به روستاها را شاهد بود، تصریح کرد: ما طی سفرهایی که به روستاها و استانهای متعدد در کشور داشته ایم٬ خوشبختانه شاهد بودیم که روستاهای فعال روز به روز افزایش پیدا می‌کند از طرفی تا اندازه‌ای مردم از زندگی شهری خسته شدند و گرایش آنها به روستاها افزایش پیدا کرده است. البته مهاجرت به روستاها مشکلات خاصی هم در پی داشته است که یکی از آنها به موضوع اشتغال بازمی گردد و فکر می‌کنم با منابعی که تا کنون به روستاها تزریق شده انگیزه  فعالیت مردم در روستاها فراهم شود.

امید با اشاره به برگزاری تور رسانه‌ای برای بازدید از طرح‌های اشتغال‌زایی یادآور شد: تا کنون دو تور برای بازدید از طرح های رسانه‌ای برگزار شده و خوشبختانه بازتاب‌های خوبی داشته است، دوستان به دنبال فرصت دیگری هستند تا بتوانند تورهای رسانه‌ای دیگری در یکی از رسانه‌‌های کشور داشته باشیم خوشبختانه در این زمینه رسانه ملی هم توجهات مناسبی به این موضوع داشته و انتظار می‌رود این رقم ادامه داشته باشد.

وی افزود: مردم اطلاعات مناسبی از تسهیلاتی که به روستاییان داده شده ندارند و رسانه‌ها می‌توانند تأثیر بسزایی در انعکاس این موضوع داشته باشند.