هشدار هوشمندانه از حکیم فرزانه

حضرت آیت الله خامنه‌ای در دیدار امروز با اعضاء مجلس خبرگان رهبری؛ با وجود تأکید فراوان بر مرزبندی با دشمن، یک نکته حاشیه‌ای اما ظریف را هم توصیه کردند و آن اینکه نباید بخاطر تعصب بجا علیه دشمن، مخالفان نظر خود را به همراهی با دشمنان منتسب کرد

رهبر انقلاب هشدار هوشمندانه از حکیم فرزانه

به گزارش جام نیوز ؛حضرت آیت الله خامنه‌ای در دیدار امروز با اعضاء مجلس خبرگان رهبری؛ با وجود تأکید فراوان بر مرزبندی با دشمن، یک نکته حاشیه‌ای اما ظریف را هم توصیه کردند و آن اینکه «نباید بخاطر تعصب بجا علیه دشمن، مخالفان نظر خود را به همراهی با دشمنان منتسب کرد».
ایشان در همین زمینه افزودند: وقتی فلان کنوانسیون یا معاهده در کشور مورد بحث است و موافقان و مخالفان استدلالها و دیدگاههای خود را مطرح می‌کنند دو طرف نباید یکدیگر را به همراهی با دشمن متهم کنند و به جان هم بیفتند.

دشمن واقعی ما آمریکاست.از درگیری داخلی پرهیز کنیم و به تعبیر امام(ره) هرچه فریاد داریم بر سر آمریکا بکشیم.

در این رابطه چند نکته کوتاه تقدیم می شود:

۱. یکی از اصول مرزبندی با دشمن این است که اختلافات داخلی به گونه ای حاد نشود که به سطح دشمنی برسد.

۲. برخی از فعالین سیاسی و رسانه ای با همان ادبیاتی که راجع به دشمن صحبت می کنند با همان شدت و غلظت؛ خودی ها را مخاطب قرار می‌دهند. این روش، خلاف ادب و انصاف و البته به دور از واقعیات است. کوتاهی و سهل اندیشی برخی مجریان دولتی در برابر نقشه های دشمن به دلیل آسیب نهفته در مدل_تفکر آنهاست و بی انصافی است اگر خدای ناخواسته آنها را گماشته و جاسوس و... قلمداد کنیم.

۳. رواج ادبیات احساسی در میان جریانات کشور سبب واگرایی نیروها، القای بی اعتمادی و از دست رفتن ظرفیت های مشترک می شود. گروهای برانداز، ضدانقلاب ها و اصحاب_فتنه بیشترین منفعت را از این جو مسموم می برند.

۴. برخی طرفداران دولت مدام انتقادهای گروه های ارزشی و انقلابی را با برچسب هایی نظیر افراطی، کاسبان تحریم، دلواپسان و حتی همراهان با ترامپ و نتانیاهو!!! تخطئه می کنند و در طرف مقابل نیز برخی مدام به اعضای دولت برچسب نفوذی و جاسوس و بی‌غیرت می زنند. نتیجه عملی این وضعیت این است که اولویت اتحاد_داخلی در برابر دشمن اصلی (آمریکا)، تحت الشعاع قرار می‌گیرد.

۵. هشدار ظریف و هوشمندانه رهبری انقلاب به هر دو طرف است. این هشدار را جدی بگیریم و متوجه باشیم این هشدار_فراجناحی است و شدت دغدغه و حساسیت معظم له را به مصالح کشور، نشان می‌دهد.

۶. این هشدار حکیمانه رهبری معظم؛ در کنار ضرورت بسیج حداکثری امکانات و ظرفیت های کشور در برابر تحرکات حداکثری دشمن؛ معنا و موضوعیتی ویژه می یابد.

کانال تلگرامی تبیین