دستگیری ۳۷۲ نفر در طرح امنیت اجتماعی مشهد

فرمانده انتظامی مشهد گفت: در خصوص اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی، چند طرح، در ۱۲ کلانتری مشهد که شاهد افزایش جرائم در آن‌ها بودیم، اجرا کرده و درمجموع ۳۷۲ نفر دستگیر شدند.

به گزارش مهر، سرهنگ محمد بوستانی ظهر پنج‌شنبه در نشست خبری که در فرماندهی انتظامی مشهد برگزار شد، اظهار کرد: عامل تجاوز به دختر هشت‌ساله، پنج‌شنبه هفته گذشته اعدام شد؛ این متهم ابتدا با نیت سرقت زیورآلات این کودک او را به محل خلوتی برده و پس از انجام تجاوز وی را به قتل می‌رساند.

وی افزود: به این دلیل از خانواده‌ها خواسته می‌شود که از به همراه داشتن طلا و زیورآلات توسط کودکان خود در هنگام اعزام به مدرسه خودداری کرده و نیز آموزش‌های لازم را در خصوص برخورد کودکان با افراد غریبه و عدم همراهی این افراد را به فرزندان خود آموزش دهند.

فرمانده انتظامی مشهد تصریح کرد: با نتایج به‌دست‌آمده از تحقیقات صورت گرفته در خصوص اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی، چند طرح، در ۱۲ کلانتری مشهد که شاهد افزایش جرائم در آن‌ها بودیم، اجرا کرده و درمجموع ۳۷۲ نفر دستگیر شدند.

وی افزود: ۳۳ قبضه سلاح سرد، ۵۵ اسپری افشانه اشک‌آور، ۱۶ خودرو سرقتی، ۵ موتورسیکلت و حدود هفت کیلوگرم انواع مواد مخدر کشفیات حاصل از اجرای طرح امنیت اجتماعی در مشهد بود.

 بوستانی بابیان اینکه در این طرح از دو هزار و دویست و ۵۷ واحد صنفی ارائه‌کننده پوشاک نامتعارف بازدید به عمل آمد، افزود: با همکاری معاون دادستان و پلیس اطلاعات از واحدهای صنفی پوشاک بازدید به‌عمل‌آمده و درمجموع دو هزار و ۴۰۰ لباس نامتعارف ضبط و دو مغازه متخلف نیز پلمپ گردید.

وی ادامه داد: دستگیری باندی که اقدام به سرقت در شهرهای تهران و مشهد کرده بودند انجام شد و لازم به ذکر است، این باند به دلیل اینکه در تهران شناسایی‌شده بودند به مشهد آمده که توانستیم تمام افراد باند را شناسایی و دستگیر کنیم.

فرمانده انتظامی مشهد تصریح کرد: این باند با پوشیدن لباس‌های مأموران نیروی انتظامی بیشترین سرقت خود را از اتباع کشورهای دیگر انجام می‌دادند که پس از دستگیری به ۵۰ فقره سرقت در تهران و ۱۵ فقره در مشهد اعتراف کردند.

وی اعلام کرد: آمار جرائم در مهرماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش پیداکرده است و بیشترین کاهش جرائم مربوط به سرقت خودرو بوده است.

بوستانی با اعلام دستگیری باندی که اقدام به سرقت از ۵۰ منزل مسکونی کرده بودند اظهار کرد: این باند با شناسایی منازل مسکونی که ساکنین آن در منزل حضور نداشتند اقدام به سرقت می‌کرد؛ لذا از شهروندان تقاضا داریم که وسایل ارزشمند خود را هنگامی‌که قصد مسافرت و خروج از منزل دارند، در خانه رها نکرده و نیز عکس‌هایی از آن‌ها تهیه و نزد خود نگهداری کنند.

بوستانی در خصوص دستگیری اتباع غیر مجاز تصریح کرد: در ۲۶ آبان ماه سال جاری طرحی در این خصوص اجرا شد و تعداد ۷۸۴ تبعه غیر مجاز دستگیر شدند.

وی در خصوص سفر زائران پیاده به مشهد بیان کرد: کاروان‌ها برای تشرف به مشهد از محل‌های تعیین‌شده حرکت کنند و به دلیل دید بهتر رانندگان از مسیر خلاف جهت حرکت کنند .

فرمانده انتظامی مشهد اضافه کرد: تقاضا داریم که زائران تنها از ایستگاه‌های مجاز برای استراحت و دریافت نذری بهره‌مند شوند و از حمل اشیاء گران‌بها با خود خودداری کنند.

گزارش مشکل
مشهدسرقتدستگیری