دختران «شین‌آباد» به حرم مطهر رضوی مشرف شدند

دختران «شین‌آباد» به حرم مطهر رضوی مشرف شدند

مشهد- ۹ نفر از دختران «شین‌آباد» که در حادثه آتش سوزی سال ۹۱ مدرسه انقلاب اسلامی روستای شین‌آباد پیرانشهر دچار سوختگی شدند به حرم مطهر رضوی مشرف شدند.

به گزارش خبرگزاری مهر ، این گروه از دختران به دعوت آستان مقدس رضوی و برای نخستین بار برای زیارت امام مهربانی‌ها به بارگاه قدسی این امام رئوف مشرف شدند و با استقبال خادمان بارگاه رضوی در مراسم غبارروبی مضجع شریف امام رضا (ع) شرکت کردند.

این گروه از زائران که در قالب اردوی زیارتی روز گذشته وارد مشهدالرضا (ع) شدند، مدت چهار روز میهمان شهر بهشت خواهند بود. بازدید از مرکز موزه‌ها و اسناد آستان قدس رضوی و همچنین اماکن فرهنگی حرم مطهر رضوی، اجرای برنامه‌های فرهنگی-مذهبی و متنعم شدن از غذای متبرک حضرت از جمله برنامه‌هایی است که برای این گروه از زائران در نظر گرفته شده است.

دختران شین‌آباد در مدت حضور در مشهد مقدس در زائرشهر رضوی اسکان دارند و از خدمات رفاهی و فرهنگی این مجموعه اقامتی بهره‌مند خواهند شد.

جلال مرادی سرپرست این گروه زیارتی در حاشیه تشرف به حرم رضوی گفت: دختران شین‌آباد برای نخستین بار است که به زیارت امام رضا (ع) مشرف می‌شوند که به دلیل گذراندن دوران درمان و مشکلاتی از این دست تاکنون توفیق زیارت این امام رئوف را نداشته‌اند.

وی افزود: یکی از آرزوهای دیرین دختران شین‌آباد تشرف به حرم رضوی بود که این آرزوی دیرینه با همت خادمان آستان قدس رضوی تحقق پیدا کرد و امروز این دختران رنجدیده برای نخستین بار به این بارگاه مقدس مشرف شدند و با امام مهربانی‌ها راز و نیاز کردند.