بودجه تخصیصی وزارت نفت به البرز رشد فزاینده ای داشته است

کرج - ایرنا - معاون اجرایی رئیس جمهوری گفت که بودجه تخصیصی وزارت نفت به البرز از سال 93 تا 95 با رشد فزاینده ای روبرو بوده است.

بودجه تخصیصی وزارت نفت به البرز رشد فزاینده ای داشته است
بودجه تخصیصی وزارت نفت به البرز رشد فزاینده ای داشته است

به گزارش ایرنا، محمد شریعتمداری شامگاه چهارشنبه در نشست شورای اداری استان البرز افزود: درطول سه سال گذشته عملیات گاز رسانی دراستان البرز به ترتیب از رشد 77، 233 و 412 برخودار بوده است .

وی اضافه کرد: ازمجموع اعتبارات وزارت نفت دراین استان تاکنون 260 میلیاردتومان هزینه شده است که 40 میلیارد تومان دیگر برای گازرسانی به 53 روستای این استان تا پایان سال تخصیص می یابد.

وی گفت : مطالعات انتقال گاز به نقاط کوهستانی استان البرز ازجمله جاده چالوس و آسارا برای برخورداری ساکنان این مناطق ازنعمت گاز نیز انجام شده است .

وی خاطرنشان کرد: درزمینه فناوری دراستان البرز نیز 373میلیاردو 600 میلیون تومان درطول یک سال گذشته هزینه شده است که تا پایان سال جاری 517میلیارد تومان دیگر سرمایه گذاری می شود .

وی گفت : درزمینه نظام بانکی نیز تسهیلات مناسبی برای بافت های فرسوده 9هزارو 490 واحد مسکن شهری و یک هزارو 100 واحد روستایی به میزان 20 میلیاردتومان درنظرگرفته شده است .

وی افزود: با توجه به معضل اشتغال و بنگاه های زود بازده کوچک ، کمیته امداد 50 میلیارد تومان برای توسعه اشتغال قرار گرفت.

معاون اجرایی رئیس جمهوری بیان کرد:در بخش قرض الحسنه نیز برای البرز 11 میلیارد دیگر ابلاغ شده است.

شریعتمداری ادامه داد: برای توسعه روستایی استان البرز نیز 20 میلیارد تومان از سوی بانک مرکز به بانک های عامل اختصاص یافته است.

وی با اشاره به تاکید رئیس جمهوری مبنی بر دعوت از بخش خصوصی خاطر نشان شد: نشست های مختلفی در این زمینه برگزار شد که تا کنون 10 هزار و 500 میلیارد تومان تا کنون توسط بخش خصوصی سرمایه گذاری شده است.

به گفته وی: از سوی بنیاد برکت 10 طرح با 330 میلیارد و از محل ستاد اجرایی حضرت امام خمینی (ره) برای شهرک دارویی با 370 میلیارد تومان دیگر در البرز که در سفری دیگر به این استان آماده بهره برداری می شود هزینه شده است.

شریعتمداری یادآور شد: به کمیته امداد نیز برای ساخت 1200 خانه مسکونی برای خانواده های تحت پوشش کمیته امداد 54 میلیارد تومان سرمایه در نظر گرفته شده است.

معاون اجرایی رئیس جمهوری گفت: در بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در برق نیز از مرز 500 میلیارد تومان گذشته است.

وی افزود: برای حفظ باغ سیب 350 هکتاری مهرشهرکرج نیز طرح آبیاری باروش قطره ای و کاشت درختان مثمر درنظرگرفته شده است .

2819/1535خبرنگار:مهین مالمیر ** انتشاردهنده:داریوش غفاریانتهای پیام /*

گزارش مشکل