اقدامات پلیس راه‌آهن کشور برای تامین امنیت زائران اربعین

فرمانده پلیس راه آهن کشور از افزایش ظرفیت‌های ایستگاه‌ها و پارکینگ‌های راه‌آهن جنوب کشور و برپایی موکب کارکنان پلیس راه‌آهن برای خدمت به زائران خبر داد.

اقدامات پلیس راه‌آهن کشور برای تامین امنیت زائران اربعین

به گزارش مشرق،

سردار علیرضا اکبرشاهی از تشکیل قرارگاه امنیتی - انتظامی اربعین در ستاد فرماندهی پلیس راه‌آهن کشور  خبر داد و گفت: دستورهای لازم در این زمینه به یگان های تابعه ابلاغ شده است.

وی با اشاره به بازدید از یگان‌های پلیس راه‌آهن در تهران، قم، اراک و لرستان، بیان کرد: این بازدیدها به منظور اطمینان از تأمین نظم و امنیت زائران از مبدأ حرکت تا مقصد، در محورهای هدف و منتهی به گذرگاه‌های مرزی انجام شده است.

فرمانده پلیس راه‌آهن کشور، پیگیری های لازم برای افزایش تعداد قطارهای مسافری ناوگان ریلی در محورهای منتهی به مرز عراق از طریق مسئولان شرکت راه آهن را یکی از مهم‌ترین اقدامات پلیس راه‌آهن برای مراسم اربعین دانست و افزود: با دستور مدیرعامل راه آهن این افزایش در مسیرهای تهران-اهواز، اهواز-خرمشهر و خرمشهر-شلمچه انجام شد.

وی افزود: راه اندازی قطار تهران به کربلا از مسیر شلمچه و بصره نیز در همین راستا بود که به صورت عادی سه شنبه هر هفته به سوی کربلای معلی حرکت خواهد کرد.

این مسئول با اشاره به پیگیری نصب سکوی مسافری مناسب در ایستگاه راه آهن شلمچه، خاطرنشان کرد: دو سکو، ۲ کیلومتر پیش و پس از ایستگاه شلمچه برپا شده است تا رفت و آمد مسافران تسهیل شود.

سردار اکبرشاهی ادامه داد: پلیس راه آهن موکبی به نام خدام حضرت رقیه (س) را نیز در ایستگاه راه آهن شلمچه با هدف خدمت به زائران اربعین حسینی برقرار کرده است که کارکنان پلیس راه‌آهن در زمان استراحت خود در این موکب به زائران عزیز خدمت می‌کنند.

فرمانده پلیس راه آهن کشور درباره احصاء نیازمندی های مأموریت پیش رو به لحاظ نیرو، تجهیزات و انجام هماهنگی‌های لازم، خاطرنشان کرد: نیروی کمکی به محورهای هدف اعزام شدند و تجهیزات کنترلی نوین، مانند دستگاه ایکس‌ری، جهت به کارگیری در ایستگاه‌های راه‌آهن هدف، به ویژه خرمشهر نصب و راه‌اندازی شد.

وی اضافه کرد: همچنین با انجام هماهنگی لازم با مدیرکل راه‌آهن جنوب برای مسطح کردن پارکینگ ایستگاه راه‌آهن خرمشهر، ظرفیت آن تا دو هزار خودرو افزایش یافت و هم‌اکنون آماده بهره برداری است.

سردار اکبرشاهی ایجاد تعامل با واحدهای امدادی، از جمله عوامل اورژانس، آتش‌نشانی و به ویژه واحدهای واکنش سریع در ایستگاه‌های پر تردد و مهم را از دیگر اقدامات پلیس راه‌آهن برای تامین امنیت هرچه بهتر زائران امام حسین(ع) برشمرد.

وی در پایان با آرزوی قبولی طاعات و عبادات زائران اباعبدالله‌الحسین(ع) و ارائه توصیه‌ها و هشدارهای پلیسی به آنان در هنگام سفر با قطار، تأکید کرد: در مسیر بازگشت به وطن از آوردن هرگونه اشیاء و کالاهایی که بر اساس قانون ممنوع است، جداً خودداری کنند.

گزارش مشکل
راه‌آهنآهنزائران