دستگیری ۲ سارق زورگیر در جنوب تهران

رئیس کلانتری شهدا از دستگیری ۲ سارق زورگیر خبر داد و گفت: تاکنون ۱۵ تن از مال‌باختگان سارقان را شناسایی کرده‌اند.

خبرگزاری مهر: رئیس کلانتری شهدا از دستگیری ۲ سارق زورگیر خبر داد و گفت: تاکنون ۱۵ تن از مال‌باختگان سارقان را شناسایی کرده‌اند.

سرهنگ اسماعیل افشاری اقدم در تشریح این خبر اظهار کرد: با وقوع چند فقره زورگیری توسط ۲ موتورسوار جوان، تیمی از مأموران عملیات کلانتری شناسایی و دستگیری سارقان را در دستور کار قراردادند.

رئیس کلانتری ۱۱۲ ابوسعید با اشاره به اینکه شاکیان پس از مراجعه به کلانتری اظهار داشتند: سارقان هنگامی‌که با مقاومت ما مواجه شدند با استفاده از سلاح سرد تهدید و موبایلمان را ربوده و به سرقت از محل گریخته‌اند، توضیح داد: در تحقیقات میدانی انجام‌شده تصویری از راکب و ترک‌نشین موتورسیکلت به دست آمد، و عکس متهمان در اختیار گشت‌های انتظامی کلانتری قرار داده شد.

وی بیان داشت: این تحقیقات ادامه داشت تا اینکه روز گذشته مأموران هنگام گشت زنی در میدان شهدا به سمت پیروزی، متهمان را در حالی با سرعت بالایی در حال تردد بودند، مشاهده و بلافاصله دستور ایست دادند، ولی متهمان بدون توجه به‌فرمان ایست پلیس، به‌سرعت خود افزایش و از محل گریختند.

سرهنگ افشاری اقدم ابراز کرد: این تعقیب گریز ادامه داشت تا اینکه مأموران برای جلوگیری از فرار متهمان ۵ تیر هوایی شلیک و موفق شدند موتورسیکلت آنان را متوقف و هر ۲ سارق را دستگیر کنند.

این مقام انتظامی بابیان اینکه در بازرسی بدنی از متهمان ۸ دستگاه گوشی مسروقه کشف شد، عنوان کرد: متهمان به سرقتی بودن گوشی‌های کشف‌شده اعتراف و برای تحقیقات تکمیلی به کلانتری منتقل شدند.

کلانتر محله شهدا افزود: تاکنون ۱۵ تن از مال‌باختگان متهمان را شناسایی کردند و هر ۲ سارق برای سیر مراحل قانونی در اختیار مقام قضائی قرار گرفتند.