توزیع سمفونی پیروزی به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب در سراسر کشور

مدیرکل امور هنری بنیاد شهید و امور ایثارگران از توزیع سمفونی پیروزی به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در سراسر کشور خبر داد.

خبرگزاری میزان- مدیرکل امور هنری بنیاد شهید و امور ایثارگران از توزیع سمفونی پیروزی به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در سراسر کشور خبر داد.

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، سید مرتضی حسینی در دومین نشست راهبردی شورای منطقه ۵ کشوری معاونت فرهنگی و آموزشی بنیاد در زنجان با اشاره به رونمایی سمفونی پیروزی به مناسبت چهل‌سالگی انقلاب اسلامی، گفت: این سمفونی به‌تازگی تهیه و ارائه شده است و به‌زودی در اختیار استان‌ها قرار خواهد گرفت.

وی با تأکید بر ساخت مستند‌های فاخر و ضرورت یافتن سوژه‌های ناب در حوزه ایثار و شهادت و همچنین ایثار اجتماعی افزود: تهیه محصولات هنری و فرهنگی با موضوع شهدای مدافع حرم، شهدای شاخص و واقفان ایثارگر در قالب مستند و کلیپ باید مورد توجه قرار بگیرند.

حسینی اضافه کرد: باید برای ادامه روند صحیح و پیشرفت روزافزون از فرصت‌ها بیشترین استفاده را ببریم، ازاین‌رو تا حد ممکن باید ایثارگرانه برای تهیه اقلام فرهنگی و هنری حوزه ایثار و شهادت گام برداریم و از مشکلات نهراسیم چراکه هر مسئله‌ای راه حلی دارد.

مدیرکل امور هنری بنیاد با اشاره به اقدامات انجام شده در موضوعات هنری در بنیاد ادامه داد: در حال رایزنی با صداوسیما هستیم تا بنیاد استان‌ها جهت ارائه تولیدات هنری همراهی شوند هرچند در شرایط کنونی اقتصادی نمی‌توان آثار پرهزینه را به راحتی تولید کرد، اما به زودی همکاری با صدا و سیما به صورت سراسری ادامه می‌یابد.

وی با تأکید بر تولید و اجرای سرود‌های مناسب اضافه کرد: با توجه به اینکه تولید سمفونی هزینه‌بر است می‌توان با انتخاب شعر‌های پرمحتوا، گروه‌های سرود را با ایده‌ای نو وارد میدان کنیم تا این هنر اصیل نیز به جایگاه اصلی خود بازگردد. در نظر داریم در صورت مشارکت دستگاه‌های ذی‌ربط و تأمین هزینه‌های مورد نیاز سمفونی مدافعان حرم و صلح را نیز سال آینده تولید کنیم.

حسینی افزود: در حوزه تئاتر و نمایش نیز باید به دنبال کیفیت و اثربخشی باشیم. در واقع باید آثار مخاطب‌پسند باشند. سفارشی بودن تئاتر در حوزه ایثار و شهادت اگر به نحو درستی طراحی شود می‌تواند ثمربخش نیز باشد. در این میان نباید هرگز از هنرهایی، چون پرده‌خوانی غافل بود چراکه این سبک‌ها در نوع خود بسیار اثرگذار هستند.