قاسمی: هیاتی مرتبط با اینستکس به تهران می‌آید

سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین در ارتباط با اقدام اخیر دولت لندن در گنجاندن نام حزب‌الله در فهرست گروه‌های تروریستی و نگاه ایران به این موضوع تصریح کرد: در حالت خوشبینانه لندن دچار اشتباه راهبردی شده است و بسیاری از کشورهای اروپایی نیز این موضوع را تایید نکردند. در حالت بدبینانه نیز این موضوع برمی‌گردد به سیاست‌های زیاده‌خواهانه و توسعه‌طلبانه این کشور که در منطقه می‌تواند دنبال کنند.

سخنگوی وزارت خارجه گفت: استعفای وزیر امور خارجه شخصی نبود.

به گزارش ایسنا، بهرام قاسمی در نشست خبری خود در مورد استعفای هفته گذشته ظریف و برخی از اظهارات مبنی بر این که این استعفا به خاطر اختلاف ظریف با رییس‌جمهور انجام شده است، با رد این موضوع گفت : این استعفا شخصی نبود و ربطی به رابطه وزارت امور خارجه و دولت و همچنین نحوه تعامل وزیر امور خارجه و رییس‌جمهور نداشت و تحلیل‌هایی که در این زمینه مطرح می‌شود، درست نیست.

بهرام قاسمی تاکید کرد: از نظر وزارت خارجه در شرایط کنونی پیوستن به FATF بهتر از نپیوستن به آن است و این می‌تواند ابزاری باشد که مقداری روابط اقتصادی و تجاری ایران با دیگر کشورها را تسهیل کند.

سخنگوی وزارت خارجه همچنین در مورد سفر بشار اسد و اطلاع دولت و یا وزارت امور خارجه از انجام این سفر پیش از انجام آن گفت : کسانی که باید در جریان این سفر قرار می‌گرفتند در جریان این موضوع بودند.

سخنگوی وزارت امور خارجه خبر داد: در آینده نزدیک هیاتی از اروپا که مسئولیت اینستکس را بر عهده دارند برای دیدار با مقامات ایران به تهران می‌آیند.

وی در ادامه اظهارات خود در این نشست خبری که با حضور خبرنگاران داخلی و خارجی برگزار شده بود در مورد تلاش اخیر اماراتی‌ها جهت سوء استفاده از میزبانی‌شان از کنفرانس وزیران امور خارجه سازمان کنفرانس اسلامی علیه تهران اظهار کرد: در این نشست وزیر امور خارجه امارات در ابتدای این نشست و همچنین در جریان تهیه سند پایانی این اجلاس رفتاری غیر دوستانه و کینه ورزانه نسبت به ایران داشت و سخنانی بی ربط و تکراری در ارتباط با جزایر سه گانه ایران مطرح کرد که از طرف ایران نیز پاسخ‌های لازم به این سخنان داده شد.

این دیپلمات ارشد کشورمان تاکید کرد: قطعاً ما در برابر اینگونه سخنان بیجا و نادرست ساکت نخواهیم بود و موضع گیری‌های لازم را در برابر این اظهارات غلط اظهار می‌کنیم و اقدامات دیپلماتیک لازم را خواهیم داشت.

بهرام قاسمی در ادامه سخنان خود خطاب به مقامات اماراتی گفت: به آنها توصیه می‌کنیم که به عنوان یک کشور مستقل در امور منطقه نقش آفرینی کنند و در مورد مسائل منطقه و بین‌الملل خودشان در پایتخت خودشان تصمیم گیری کنند و پیرو دیگر کشورها که فکر می‌کنند می‌توانند امنیت آنها را ایجاد کنند نباشند.

وی گفت: ما به آنها توصیه می‌کنیم که در جهت کاهش نزاع در منطقه حرکت کند. به آنها می‌گوئیم با اتخاذ اینگونه سیاست‌های نادرست راه به جایی نخواهند برد.

وی افزود: اگر رفتار آنها با ما مثبت باشد با رفتار مثبت ما مواجه می‌شوند و اگر سخنانی گزاف و نادرست علیه ایران مطرح کنند پاسخ‌های لازم را از سوی ایران دریافت خواهند کرد.

سخنگوی وزارت خارجه همچنین در پاسخ به سوال یک خبرنگار ترکیه‌ای در مورد روابط ایران و آنکارا و اینکه حدود دو ماه دیگر معافیت‌های آمریکا در مورد تعامل آنکارا با تهران به پایان می‌رسد و پس از آن قرار است دو کشور چگونه روابط خود را گسترش و ادامه دهند خاطرنشان کرد: دولت‌های تهران و آنکارا برای گسترش روابط و همکاری‌ها با یکدیگر از اراده بالایی برخوردارند. در گذشته همکاری‌های خوبی بین دو کشور وجود داشته و اکنون نیز هر دو تلاش می‌کنند این روابط و همکاری‌ها را ارتقا دهند.

بهرام قاسمی در ادامه گفت: بسیاری از کشورها به ما اعلام کرده‌اند در صورتیکه ساز و کار اروپایی (اینستکس) بتواند به اجرا گذاشته شود و کار خود را شروع کند علاقه‌مند هستند که از این ساز و کار در بخشی از همکاری‌های خود با ایران استفاده کنند.

قاسمی ادامه داد: ما تماس‌های زیادی با دوستان خود در آنکارا جهت گسترش همکاری‌ها و راهکارهای تحقق آن داشته و داریم. ساز و کارها و مکانیزم‌های دو جانبه نیز بین دو کشور برای پیشبرد همکاری‌ها وجود دارد و طراحی شده است و البته من در اجرا نیازی نمی‌بینم که آن را تشریح کنم ولی مطمئن هستم که این روابط به خوبی و در حد لازم گسترش پیدا می‌کند.

سخنگوی وزارت خارجه همچنین در پاسخ به سوال دیگری در مورد روابط ایران و مسکو و تلاش صهیونیست‌ها برای تحت تأثیر قرار دادن روابط دو کشور و ایجاد خدشه در آن گفت: روسیه کشور مستقلی است و مقامات این کشور در تصمیم گیری‌ها و اتخاذ سیاست‌ها از هوشمندی و خردمندی لازم برخوردار هستند.

وی با اشاره به سابقه همکاری‌های ایران و روسیه در ارتباط با مسائل منطقه و دو جانبه ادامه داد: روسیه کشوری نیست که بخواهد از فرامین و خواسته‌های بی ربط رژیم اشغالگر قدس پیروی کند. روابط تهران و مسکو روابط مستحکمی است و سخنانی که از سوی مقامات صهیونیستی در مورد روابط دو کشور مطرح می‌شود نمی‌تواند تأثیری بر این روابط داشته باشد. چرا که ذکاوت و هوشمندی در پایتخت‌های دو کشور بالاتر از آن است که صهیونیست‌ها بتوانند روابط دو کشور را با برخی از سخنان و جو سازی‌ها تحت تأثیر قرار دهند.

وی همچنین در پاسخ به سوال همین خبرنگار مبنی بر اینکه آیا احتمال ایجاد درگیری بین ایران و اسرائیل در سوریه وجود دارد تصریح کرد: صهیونیست‌ها به دلیل مشکلات ذاتی و گرفتاری‌هایی که با آن روبرو هستند از توان و جرأت برای اقدام علیه ایران برخوردار نیستند. من موضوع تنش و جنگ را رد می‌کنم و اسرائیل در چنین حد و توانی نیست.

سخنگوی وزارت امور خارجه در ادامه سخنان خود با خبرنگاران در مورد آخرین تحولات ونزوئلا و دخالت‌های آمریکا در امور داخلی این کشور و همچنین سفر اخیر معاون وزیر خارجه ونزوئلا به تهران، اظهار کرد: ما دقیقا تحولات ونزوئلا را رصد می‌کنیم. معاون وزیر خارجه ونزوئلا چندی پیش ایران بود. گزارش مبسوطی از تحولات این کشور ارائه داد به نظر می‌رسد آمریکایی‌ها هنوز نیاموخته‌اند که باید در مرزهای خود باقی بمانند و در امور داخلی دیگر کشورها دخالت نکنند. دخالت‌های غیرقانونی آنها در امور داخلی دیگر کشورها از جمله ونزوئلا باعث ایجاد بحران در آن کشورها می‌شود. سیاست‌های آمریکا در این زمینه محکوم است و نباید اجازه داد این سیاست‌های یک جانبه‌گرا و بی‌جا بتواند با موفقیت همراه شود.

قاسمی ادامه داد: دولت ونزوئلا، ارتش این کشور و همچنین مردم ونزوئلا تاکنون پایداری بسیاری داشته‌اند. ما با دولت قانونی ونزوئلا در تماس هستیم. این کار را از طریق نمایندگی خود در کاراکاس انجام می‌دهیم و با سایر کشورهایی که می‌توانند نقش موثری در این تحولات داشته باشند در تماس هستیم.

وی در همین چارچوب خبر داد که طی ساعات آینده مدیرکل آمریکای وزارت خارجه به مسکو سفر می‌کند و دستور کار مشخص این سفر موضوع ونزوئلا و آخرین تحولات این کشور است.

سخنگوی وزارت امور خارجه خاطر نشان کرد: دخالت بی‌جای آمریکا در امور دیگر کشورها شدیدا محکوم است و مقامات آمریکایی از جمله آقای جان بولتون حق ندارند این نوع دخالت‌ها را دخالت مشروع بدانند و به خود اجازه دهند در امور داخلی کشورها دخالت کنند .

قاسمی همچنین در این نشست در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری صداوسیما مبنی بر این‌که طی دو شب گذشته مستندی با عنوان پایانی بر دروغ منتشر شد و در این مستند مشخص شد که عناصر ضد انقلاب تحت حمایت سرویس اطلاعاتی فرانسه هستند. با توجه به این موضوع آیا ایران نمی‌خواهد سفیر فرانسه در تهران را احضار کند، گفت: گویی شما همه چیز را از زاویه دوربین نگاه می‌کنید. ما در وزارت خارجه صرفا با دوربین و یا فیلم مستند به مسائل نگاه نمی‌کنیم. ما قطعا از حیثیت و منافع کشور در هر شکل ممکن دفاع می‌کنیم و به موقع در برابر هر تعرض و دخالتی که دیگران بخواهند در امور داخلی ما داشته باشند اقدام لازم را انجام می‌دهیم و برخورد لازم را به عمل می‌آوریم.

سخنگوی وزارت امور خارجه ادامه داد: من این مستند را به صورت کامل ندیدم و قضاوتی در مورد آن ندارم و اگر نهایتا موضوع مشخص باشد از طریق دستگاه‌های ذیربط در این زمینه به وزارت خارجه اطلاع‌رسانی می‌شود و این وزارتخانه نیز براساس وظایف ذاتی خود امور را پیگیری و رصد می‌کند. من در اینجا از دادن پاسخ صریح به شما اجتناب می‌کنم چرا که این مستند را کامل ندیدم و باید اطلاعات و خبرهای بیشتری در این زمینه به دست آورم.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که شما در صحبت‌های خود گفتید که قرار است هیاتی از اروپا در ارتباط با موضوع اینستکس به تهران سفر کنند، آیا این هیات، هیاتی عالی‌رتبه و در سطحی سیاسی است؟ اعلام کرد: این هیات یک هیات عالی‌رتبه کارشناسی، اقتصادی و فنی و مرتبط با اینستکس است و فکر نمی‌کنم آن را یک هیات سیاسی تلقی کنیم.

قاسمی همچنین در مورد آخرین وضعیت مرزبانان ربوده شده ایرانی در مرز میرجاوه و پیگیری‌های صورت گرفته از سوی وزارت خارجه و دیگر دستگاه‌های مذکور جهت آزادی آنها تصریح کرد: این موضوع همچنان در دستور پیگیری است. تمام تلاش ما در وزارت خارجه، سفارت ایران در پاکستان و نهادهای مسئول دیگر این است که این تلاش‌ها با جدیت ادامه پیدا کند به نحوی که این افراد مظلوم و این مرزبانان وطن هرچه سریع‌تر به آغوش وطن و خانواده‌های خود بازگردند.

سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین در پاسخ به این سوال که برخی رسانه‌های غربی اعلام کرده‌اند که شب گذشته اسرائیلی‌ها به مواضع ایران در سوریه حمله کرده‌اند و آیا ایران این موضوع را تایید می‌کند، گفت: در طی چند وقت اخیر شاهد این نوع جنگ روانی‌ها و خبرسازی‌ها از سوی اسرائیلی‌ها بوده‌ایم در مورد دیشب نیز اگر خبری منتشر شده من در جریان آن نیستم و باز هم تصور می‌کنم که این موضوع نیز در راستای ایجاد فشار و جنگ روانی از سوی اسرائیلی‌ها صورت گرفته است. رژیم اشغالگر قدس تلاش می‌کند که در روند آستانه و همکاری‌های سه کشور ایران، روسیه و ترکیه شکاف ایجاد کند و همچنین در همین چارچوب برای فرار از مشکلات داخلی خود اقدام به فرافکنی می‌کند.

در ادامه این نشست خبری که بیش از یک ساعت ادامه داشت این دیپلمات ارشد کشورمان در پاسخ به سوال دیگری در ارتباط با موضوع اینستکس و روند اجرایی شدن آن و همچنین اقدامات ایران برای اجرا شدن این روند در داخل کشورمان اظهار کرد: همان‌طور که در جریان هستید این سازوکار ثبت شده است. البته دیرهنگام ولی در کل اقدام مهمی بود. در داخل ایران نیز در دستگاه‌های ذی ربط در حال ایجاد سازوکارهای متناظر با اروپا در این زمینه هستند تا بتوانند کار را به پیش ببرند.

قاسمی افزود: طی هفته‌های گذشته تبادلات خوبی در حوزه‌ کارشناسی در بخش‌های بانکی و اقتصادی و همچنین مسائل مرتبط با این موضوع بین ایران و اروپا صورت گرفت و در همین چارچوب قرار است در آینده‌ای نزدیک هیاتی از اروپا که مسئولیت این سازوکار را برعهده دارد به ایران سفر کند و با مقامات ذیربط کشورمان در این رابطه رایزنی و گفت‌وگو کنند تا گام‌های عملی شدن این موضوع به پیش برود.

وی ادامه داد: این‌که بگویم در حال حاضر این سازوکار در عمل کار مشخصی را انجام می‌دهد اینگونه نیست و ما هنوز به این مرحله نرسیدیم و امیدواریم با آمدن هیاتی به ایران در طی روزهای آینده بتوانیم گام‌های بلندی را در این زمینه برداریم.

سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین در ارتباط با اقدام اخیر دولت لندن در گنجاندن نام حزب‌الله در فهرست گروه‌های تروریستی و نگاه ایران به این موضوع تصریح کرد: در حالت خوشبینانه لندن دچار اشتباه راهبردی شده است و بسیاری از کشورهای اروپایی نیز این موضوع را تایید نکردند. در حالت بدبینانه نیز این موضوع برمی‌گردد به سیاست‌های زیاده‌خواهانه و توسعه‌طلبانه این کشور که در منطقه می‌تواند دنبال کنند.

وی با بیان این‌که انجام اینگونه اقدامات باعث جلوگیری از ایجاد ثبات و آرامش و توسعه اقتصادی و انسانی در منطقه می‌شود، ادامه داد: حزب‌الله لبنان بخش مهمی از حاکمیت و پارلمان لبنان است. بخش مهمی از نیروهایی است که توانسته طی سالیان گذشته در منطقه در برابر تروریست تکفیری ایستادگی و مقاومت کند و در حد وسیعی به سرکوب تروریست و جلوگیری از اشاعه آن کمک کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه ادامه داد: تلاش‌های نیروهایی چون حزب‌الله لبنان باعث شده است که تروریست به خود اروپا گسترش پیدا نکند و آنها (انگلیسی‌ها و دیگر کشورهای اروپایی) به جای اتخاذ اینگونه سیاست‌ها و قراردادن حزب‌الله لبنان در لیست تروریست‌ها باید آنها را مورد تشویق قرار دهند. این اقدام دولت لندن به نوعی دخالت در امور داخلی لبنان است و اگر تلاش‌های گروه‌هایی چون حزب‌الله لبنان نبود اکنون آنها با معضلی چون تروریست در کشورهایشان روبه‌رو بودند و تروریست‌ها می‌توانستند مشکلاتی را برای مردم آنها ایجاد کند. بنابراین معتقدیم اقدام انگلیس در این راستا یک خطای راهبردی و استراتژیک است.

قاسمی همچنین در پاسخ به سوالی در ارتباط با اظهارات اخیر عادل الجبیر دیپلمات ارشد عربستان سعودی علیه ایران مبنی بر این‌که ایران عامل تداوم جنگ در یمن است و تهران در امور داخلی کشورهای عربی منطقه دخالت می‌کند، ادامه داد: وقتی اسم آقای جبیر می‌آید لزومی به پاسخگویی به اظهارات ایشان نیست. آقای جبیر عادت بدی داشتند و در مقطعی مجبور شدند که این عادت را ترک کنند ولی گویی دوباره به عادت قبلی خود بازگشتند و سخنان بی‌ربطی علیه ایران در چند مورد اخیر مطرح کرده‌اند.

وی با اشاره به جنایت‌های دولت سعودی در یمن و با بیان این‌که این جنایت‌ها و دیگر اقدامات سعودی‌ها در این زمینه برای افکار عمومی جهان آشکار است، گفت: آقای جبیر در مقطعی به خاطر شرایط سکوت کرده بود ولی اخیرا دوباره برخی از سخنان بی‌ربط و تکراری را مطرح کرده‌اند.

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: سیاست‌های ایران در مورد کشورهای همسایه‌اش مشخص است و فرافکنی‌ها و دروغ‌پراکنی‌های مقامات سعودی مشکلی از آنها در منطقه حل نمی‌کند حقایق آشکار است و آنها نمی‌توانند حقایق در منطقه را انکار کنند و مردم نیز براساس این حقایق قضاوت می‌کنند.

قاسمی در ادامه صحبت‌های خود با خبرنگاران در پاسخ به سوال دیگری در ارتباط با آخرین وضعیت اسدالله اسدی دیپلمات ایرانی که در آلمان بازداشت شد و پس از مدتی از سوی مقامات آلمان به بلژیک استرداد داده شد، تصریح کرد: موضوع پرونده ایشان به صورت جدی از سوی وزارت خارجه در حال پیگیری است و امیدواریم این تلاش‌ها و اقدامات دیپلماتیک و همچنین حقوقی به نتیجه مطلوب برسد و شاهد آزادی هرچه زودتر ایشان باشیم. من از تحولات جدید در پرونده ایشان اطلاعی ندارم ولی همان‌طور که گفتم به عنوان پرونده مهم در دستور کار وزارت امور خارجه و بخش‌های ذیربط است و امید داریم که حقانیت و بی‌گناهی ایشان هرچه زودتر اثبات شود و ایشان بتوانند به کشور باز گردند.

وی همچنین در پاسخ به سوال دیگری در ارتباط با سفر آتی رییس جمهور به عراق و جزییات این سفر اظهار کرد: اطلاعات مربوط به این سفر از سوی دفتر رییس جمهور در اختیار رسانه‌ها و مردم قرار می‌گیرد. این سفر، سفری از قبل تعیین شده است که قرار است طی روزهای آتی انجام شود.

سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان این‌که این سفر در ادامه رایزنی‌های گسترده بین دو کشور انجام می‌شود، ادامه داد: چندی پیش در این چارچوب شاهد سفر آقای ظریف به عراق بودیم و در این سفر زمینه‌های سفر آقای رییس جمهور به عراق فراهم شد. ما معتقدیم که این سفر می‌تواند نقطه‌ای برای گسترش هرچه بیشتر روابط دو کشور باشد.

قاسمی همچنین در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر این که برخی از منابع خبری از جمله منابع خبری نزدیک به صهیونیست‌ها اطلاع داده‌اند قرار است روسیه کارگروهی را برای خروج نیروهای خارجی از سوریه ایجاد کند و آیا روسیه در این زمینه با ایران صحبتی کرده، تصریح کرد: مقامات رژیم اشغالگر قدس عادتی دارند که نمی‌توانند آن را ترک کنند چرا که فکر می‌کنند ترک آن باعث بیماری می‌شود. این عادت نادرست دروغگویی و ایجاد یک جنگ روانی و فضای روانی خاص برای تحت تاثیر قرار دادن روابط ایران با همسایگانش از جمله روابط ایران با روسیه است.

این دیپلمات ارشد کشورمان با بیان این‌که روابط تهران و مسکو روابط مستحکمی است و دو کشور در بحث سوریه و مبارزه با تروریست در این منطقه همکاری خوبی داشته‌اند، اظهار کرد: مقامات ایران و روسیه به صورت دائم در تماس با یکدیگر هستند و با یکدیگر مشورت‌های لازم را انجام می‌دهند و آنچه که در این زمینه مطرح می‌شود یک جنگ روانی است.

قاسمی همچنین در همین چارچوب افزود: همان‌طور که بارها گفته‌ایم ما در سوریه یگان و پادگانی نداریم حضورمان در این کشور مستشاری است و به درخواست دولت سوریه صورت گرفته است و تا هر زمانی که دولت سوریه بخواهد ما در آنجا به سوریه کمک می‌کنیم.

وی همچنین در پاسخ به سوال خبرنگار دیگری مبنی بر این‌که طبق برخی گزارش‌ها به نظر می‌رسد که برخی از کشورهای منطقه و فرامنطقه تلاش دارد که روابط ایران و پاکستان را تحت تاثیر قرار بدهند و در این روابط خدشه ایجاد شود، ادامه داد: ایران و پاکستان به عنوان دو کشور همسایه روابط دیرینه و خوبی با یکدیگر دارند و دو کشور براین اراده هستند که همگرایی بیشتری با یکدیگر داشته باشند و همکاری‌ها بین دو کشور را گسترش دهند. علی‌رغم همه موانع و مشکلاتی که می‌تواند بروز پیدا کند و دو کشور تلاش دارند که در جهت حل و فصل آنها قدم بردارند.

سخنگوی وزارت امور خارجه با تاکید بر این‌که برای ایران داشتن روابط خوب با همسایگانش امری مهم است و با جدیت این موضوع را دنبال می‌کند، گفت: البته ما نیز به این مساله واقف هستیم که روابط خوب ایران با همسایگانش از معاندین نیز برخوردار است و آنها در سطح منطقه و جهان تلاش می‌کنند که در این روابط مشکلات و کندی‌هایی را ایجاد کنند در همین چارچوب فکر می‌کنم با خردمندی که در کشورهای همسایه وجود دارد و همچنین با درایت ایران این تلاش‌های مذبوحانه نمی‌تواند راه به جایی ببرد و صرفا وقت تلف کردن است.

قاسمی همچنین در پاسخ به این سوال که به تازگی یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی آقای حاجی‌دلیگانی پیشنهاد کرده که در ارتباط با موضوع برجام رفراندوم برگزار شود و نظر وزارت خارجه در این زمینه چیست، اظهار کرد: در کشور و همچنین در مجلس شورای اسلامی نظراتی مطرح می‌شود و افراد دیدگاه‌های خود را بیان می‌کنند. برخی از این اظهارات به صورت تخصصی و برخی نیز اینگونه نیست و قرار نیست که در مورد هر سخنی که در رسانه‌ها و یا در مجلس شورای اسلامی مطرح می‌شود ما اظهارنظر کنیم.

وی ادامه داد: اصولا این نوع مباحث، مباحث کلان در کشور هستند که در سطوح عالی‌تر کشور در مورد آن تصمیم‌گیری می‌شود و ما فکر می‌کنیم نیازی به برگزاری رفراندوم در برجام و اینگونه مسائل وجود ندارد.

جک جهادی: دلم برای مادرم، پاستا و سریال «دکتر هو» تنگ شده!

جک جهادی: دلم برای مادرم، پاستا و سریال «دکتر هو» تنگ شده!

تصاویر/ در تشییع پیکر خشایار الوند چه خبر بود؟

تصاویر/ در تشییع پیکر خشایار الوند چه خبر بود؟

حمله کمبوجیه به مصر برای زنان مصری

حمله کمبوجیه به مصر برای زنان مصری

پیشنهاد
فروش فوری ایران‌خودرو؛ چوب جادویی که عمل نکرد!

فروش فوری ایران‌خودرو؛ چوب جادویی که عمل نکرد!

راهنمای خرید تلویزیون؛ از تلویزیون‌های اقتصادی تا صفحه‌خمیده‌های لوکس

راهنمای خرید تلویزیون؛ از تلویزیون‌های اقتصادی تا صفحه‌خمیده‌های لوکس

جزئیات ماجرای جاسوسی وزیر اسرائیلی برای ایران

جزئیات ماجرای جاسوسی وزیر اسرائیلی برای ایران

عناوین برگزیده
گفتگو‌های پشت‌پرده ایران و اروپا در حال انجام است؟

گفتگو‌های پشت‌پرده ایران و اروپا در حال انجام است؟

انتقاد تند آملی لاریجانی از روحانی

انتقاد تند آملی لاریجانی از روحانی

از میان خبرها

گفتگوی جنجالی شاهزاده مرموز سعودی: ناامیدی عمیق عربستان از اصلاح روابط با ایران

(تصاویر) گیس و گیس‌کشی دو عروس ملکه انگلیس!

(ویدئو) لحظه تخریب ویلای دختر وزیر سابق در لواسان

(ویدئو) جنجال تازه فرهاد مجیدی؛ درگیری با پلیس بر سر تست الکل!

(تصاویر) بازار داغ حمام عمومی در یمن

(تصاویر) حضور هنرمندان در منزل مرحوم خشایار الوند

(ویدئو) درست کردن غذا از زباله در فیلیپین

معمای کریمی قدوسی!

(تصاویر) مردانی که تاج گل روی سر دارند!

واکنش هنرمندان به درگذشت خشایار الوند

تازه ترین عناوین

(تصاویر) انفجار شدید در مغازه عرضه قلیان

"هدایتی" می‌گفت هوادارانم را به خیابان می‌آورم!

هدایتی خوب، هدایتی بد!

مرگ عجیب قاتل بعد از قتل خونین مادرش در تهران

نرخ دیه ۹۸ اعلام شد

(ویدیو) قسمت پنجم مسابقه عصر جدید با اجرای احسان علیخانی

نامه آملی لاریجانی به رهبر انقلاب درباره رئیس جدید قوه قضاییه

(ویدئو) تمارض‌های مسخره در فوتبال!

فروش فوری ایران‌خودرو؛ چوب جادویی که عمل نکرد!

۱۱ درمان طبیعی برای خلاصی از شوره سر

هماهنگی بحث برانگیز!

چهارشنبه‌ها در حمام کهریزک چه می‌گذرد؟

راهنمای خرید تلویزیون؛ از تلویزیون‌های اقتصادی تا صفحه‌خمیده‌های لوکس

باید و نباید ادغام بانک‌های نظامی

فعالیت‌های اقتصادی آستان قدس رضوی دست کیست؟

پربیننده ترین

روز هفته

۱ (تصاویر) اتفاق تاریخی در ورزش زنان؛ دختر ایرانی در رینگ بوکس فرانسه

۲ رسوایی تازه برای صداوسیما

۳ (تصاویر) زیر متروی تهران چه می‌گذرد؟

۴ سر و ته ویلا را زخمی کردند و نامش را گذاشتند «تخریب»

۵ (تصاویر) پوتین در رقابت‌های یونیورسیاد ۲۰۱۹

۶ ماجرای پخش تصاویر مستهجن در کنسرت حمید حامی به کجا رسید؟

۷ واکنش اورژانس به یک ادعا درمورد فوت «خشایار الوند»

۸ پیش‌بینی مسیر طلا پس از سقوط بزرگ

۹ (عکس) کامیون ۲ پراید را در جاده مخصوص له کرد!

۱۰ جزئیات ماجرای جاسوسی وزیر اسرائیلی برای ایران

۱ علت مرگ خشایار الوند نویسنده پایتخت و شب‌های برره چه بود؟

۲ (تصاویر) حضور هنرمندان در منزل مرحوم خشایار الوند

۳ (تصاویر) متن و حاشیه مراسم تشییع پیکر خشایار الوند

۴ (تصاویر) گیس و گیس‌کشی دو عروس ملکه انگلیس!

۵ واکنش هنرمندان به درگذشت خشایار الوند

۶ ظریف استعفا کرد

۷ (تصاویر) جایزه اسکار ۲۰۱۹

۸ (ویدئو) جنجال تازه فرهاد مجیدی؛ درگیری با پلیس بر سر تست الکل!

۹ (تصاویر) تخریب ویلای غیر مجاز دختر وزیر سابق در لواسان

۱۰ (تصاویر) زندگی دو خانواده غارنشین در خوزستان