رئیس سازمان مدیریت بحران: روزی ۶۷ زلزله خفیف در کشور رخ می‌دهد / هر سال ۱۷۵ زلزله بالای چهار ریشتر و یک زلزله ۶ تا ۶.۴ ریشتری در کشور داریم / هر ۱۰ سال نیز یک زلزله هفت ریشتری را تجربه می‌کنیم

اسماعیل نجار در تجلیل از برترین‌های مدیریت بحران استان خراسان جنوبی در سال ۱۳۹۷ گفت: هر ۱۰ سال یک زلزله هفت ریشتر را در کشور تجربه می‌کنیم که همواره باید آماده باشیم و تلاش شود این آمادگی در همه عرصه‌های ارتقا یابد.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: روزانه حدود ۶۷ زلزله خفیف در کشور داریم و هر سال ۱۷۵ زلزله بالای چهار و یک زلزله ۶ تا ۶.۴ ریشتری در کشور رخ می‌دهد.

براساس گزارش سایت وزارت کشور، اسماعیل نجار در تجلیل از برترین‌های مدیریت بحران استان خراسان جنوبی در سال ۱۳۹۷ گفت: هر ۱۰ سال یک زلزله هفت ریشتر را در کشور تجربه می‌کنیم که همواره باید آماده باشیم و تلاش شود این آمادگی در همه عرصه‌های ارتقا یابد.

وی با اشاره به اینکه ایران کشوری پرحادثه است افزود: از ۴۶ حادثه مهم که در دنیا رخ می‌دهد ۳۵ حادثه در کشور ما ممکن است روی دهد و مهمترین این حوادث زلزله است.

معاون وزیر کشور اظهار داشت: در خراسان جنوبی همت و آمادگی در حال ارتقا است و وحدت و انسجامی که بین نیرو‌های امدادی استان وجود دارد بی نظیر است.

وی گفت: هر کسی وارد معرکه بحران می‌شود انسان برتر است و کسی که جان خود را در معرض خطر قرار می‌دهد تا جان انسان دیگری را حفظ کند، برترین است.

نجار افزود: یکی از نکات مهم آموزه‌های دینی ما کمک به همنوع است و قرآن کریم می‌فرماید نجات جان یک انسان به معنای نجات جان بشریت است لذا این جایگاه کار امداد و نجات است که اگر یک نفر را نجات دهند، همه بشریت را نجات دادند.

وی بیان کرد: انسان باید بزرگی روح پیدا کند تا بتواند به نقطه‌ای برسد که جانش را برای انسان دیگری فدا کند و ما مسلمانان و ایرانی‌ها باید به خود ببالیم که چنین آموزه‌هایی داریم.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: کسی که امروز مورد تجلیل قرار می‌گیرد فردی است که با ریسک بالا و تحمل خطر زیاد به داخل چاه رفته و زنی را از این چاه زنده و سلامت بیرون می‌آورد و این زیبایی و عظمت قابل وصف نیست.

لینک کوتاه