سناریوی دو زن برای کشتن مرد جوان

با گذشت سه سال از مرگ مرموز مرد جوان که تصورمی شد قربانی مرگ خودخواسته شده است همسر و خواهرزاده این زن، به عنوان عاملان جنایت تحت تعقیب قرارگرفتند.

روزنامه ایران: با گذشت سه سال از مرگ مرموز مرد جوان که تصورمی شد قربانی مرگ خودخواسته شده است همسر و خواهرزاده این زن، به عنوان عاملان جنایت تحت تعقیب قرارگرفتند.

این درحالی است که همسرقربانی ماجرا، چندی پس از قتل شوهرش به همراه فرزند خردسالش از کشور گریخته و به اتریش پناهنده شده است.به گزارش خبرنگار جنایی «ایران»، رسیدگی به این پرونده از 22 خرداد 92 با اعلام خبر مرگ مشکوک مرد جوانی به نام سروش در یکی از بیمارستان‌های غرب تهران آغاز شد. مأموران کلانتری 137 نصر در تماس با بازپرس کشیک اعلام کردند که سروش شب قبل دچار مسمومیت شده و بلافاصله به بیمارستان منتقل شده اما ساعاتی بعد جان سپرده است.

از سویی همسر سروش به بازپرس جنایی گفت: ساعاتی قبل ازمرگ شوهرم برای خرید از خانه خارج شده بودم اما به محض بازگشت با پیکرنیمه جان همسرم روبه‌روشدم. در کنارش هم یک لیوان آبمیوه و چند جعبه خالی قرص قرار داشت. فکر می‌کنم او زمانی که من و دختر سه ساله‌ام در خانه نبوده‌ایم دست به خودکشی زده است.

درحالی که زن جوان مدعی بود همسرش خودکشی کرده است، پدر سروش به دادسرا رفت و با صراحت اظهار داشت پسرش به قتل رسیده است. او به بازپرس وقت شعبه پنجم دادسرای جنایی تهران گفت: پسرم با همسرش مهناز بشدت مشکل داشت. اختلاف‌های آنها خیلی جدی بود و من مطمئن هستم که پسرم به دست عروسم کشته شده است. وگرنه چه دلیلی داشت که او دست به خودکشی بزند. از آنجایی که خانواده عروسم در کشور اتریش هستند احتمال می‌دهم او کشور را ترک کند به همین خاطر می‌خواهم خیلی سریع درباره‌اش تحقیق شود.بررسی‌ها در این باره ادامه داشت اما هیچ رد و سرنخی برای اثبات وقوع قتل توسط همسر مقتول در دست نبود. از سوی دیگر کارشناسان پزشکی قانونی هم چندی بعد اعلام کردند علت مرگ مسمومیت با قرص برنج بوده است.

از سوی دیگر باتوجه به تغییر بازپرس شعبه پنجم دادسرای جنایی تهران، نسرین مرادی- دادیار در غیاب بازپرس- رسیدگی به این پرونده را از اواخر مهر امسال آغاز کرد. او پس از بررسی پیامک‌های تلفن همراه مهناز دریافت که زن جوان مدتی قبل از جنایت با دختر خواهرش به نام سارا در ارتباط بوده و نقشه قتل را باهم طراحی کرده‌اند.چرا که سارا در پیامکی اعلام کرده بود که برای قتل سروش بهتر است از قرص برنج استفاده کند. مهنازهم در پاسخ نوشته بود: «قرصی که گفتی را پیدا نکردم می‌تونم قرص دیگری به او بدهم.

اون یکی را چطوری به سروش بدهم.»با به دست آمدن این سرنخ، دستور بازداشت مهناز و خواهرزاده‌اش صادر شد اما کارآگاهان دریافتند که مهناز مدتی پس از جنایت، کشور را ترک کرده و به اتریش پناهنده شده است و در حال حاضر به همراه دختر 6 ساله‌اش در کمپ زندگی می‌کند. اما سارا که در این قتل نقش داشت بازداشت شد.او در بازجویی‌ها مدعی شد در جنایت نقشی نداشته و بعد از اینکه خاله‌اش آبمیوه مسموم را به همسرش خورانده از اوخواسته به خانه‌شان برود.باتوجه به اینکه مهناز به کشور اتریش پناهنده شده و کشور ما نیز با اتریش قرارداد استرداد مجرمان را ندارد؛ پلیس بین‌الملل -اینترپل- نمی‌تواند در این خصوص وارد شود.

گزارش مشکل
سروشمهنازاتریش