دختر ۵ ساله گم‌شده پیدا شد

معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ از پیدا شدن یک دختر ۵ ساله که در پارک گم‌شده بود، خبر داد.

سرهنگ کارآگاه علی ولی پور گودرزی، معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، از کشف پرونده فقدان دختر ۵ ساله به نام مهسا در محدوده خیابان فلاح خبر داد.

معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ در توضیح این خبر گفت: ساعت ۱۷:۰۰ روز دوشنبه مورخه ۱۳۹۷/۱۲/۶ یکی از شهروندان منطقه فلاح با مراجعه به کلانتری ۱۴۹ امامزاده حسن از فقدان دختر ۵ ساله‌اش به نام مهسا خبر داد.

پدر مهسا در اظهاراتش به مأموران گفت: من به‌عنوان کارگر فضای سبز در پارک کار می‌کنم. امروز مهسا به همراه خواهر ۳ ساله و برادر ۸ ساله‌اش به پارک آمد؛ آن‌ها مشغول بازی کردن بودند و من نیز طبق مشغول کار کردن شدم. زمانی که برای سرکشی به بچه‌ها به محل بازی کردن آن‌ها رفتم متوجه شدم که مهسا داخل پارک نیست؛ به‌سرعت موضوع را با همسرم مطرح کرده و بچه‌ها را به او دادم و خودم در داخل پارک و خیابان‌های حوالی پارک به دنبال مهسا گشتم اما تاکنون نتوانستم او را پیدا کنم.

با توجه به حساسیت موضوع بلافاصله پرونده به اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام شد و با تشکیل پرونده فقدان کودک، تحقیقات میدانی در دستور کار کارآگاهان اداره یازدهم قرار گرفت.

کارآگاهان اداره یازدهم پلیس آگاهی با بررسی تصاویر به‌دست‌آمده از دوربین‌های مداربسته محدوده  پارک به‌ویژه دوربین‌های یک مرکز تجاری موفق به شناسایی تصویر مهسا شدند که به‌تنهایی در خیابان اصلی محدوده پارک تردد می‌کرد.

با اطمینان از این موضوع که هیچ‌گونه کودک ربایی صورت نگرفته، اقدامات مشترک کارآگاهان اداره یازدهم و مأموران کلانتری امامزاده حسن به‌صورت گشت زنی در منطقه آغاز شد و سرانجام مهسا ساعت ۱۱ مورخه ۰۷/۱۲/۱۳۹۷ در منطقه فلاح پیدا شد.

سرهنگ کارآگاه علی ولی پور گودرزی، معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام خبر پیدا شدن مهسا گفت: با پیدا شدن مهسا بلافاصله وی به بیمارستان منتقل شد؛ برابر اعلام تیم پزشکی بیمارستان مشخص شد هیچ‌گونه آسیب بدنی به این دختربچه ۵ ساله وارد نشده است؛ در پایان، با حضور پدر و مادر مهسا در کلانتری ۱۴۹ وی به خانواده‌اش تحویل داده شد.

منبع: مهر