کولاک در ۲۲ محور کوهستانی/ اعزام امدادگران/ لزوم تردد با زنجیر چرخ در برخی از جاده‌های کشور

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از امدادرسانی امدادگران و نجاتگران هلال احمر در ۲۲محور کوهستانی به علت وقوع کولاک خبر داد.

مرتضی سلیمی در گفت‌وگو با ایسنا، در این باره اظهار کرد: بر اساس گزارش‌های دریافتی مبنی بر وقوع برف و کولاک در ۱۲ استان کشور، از جمله استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل،‌ البرز، تهران، چهارمحال و بختیاری، سمنان، قزوین، کردستان، لرستان، مازندران و همدان، از ۲۴ساعت گذشته ۱۰۱نفر از امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر در قالب ۲۸تیم به ۲۲محور کوهستانی در این استان‌ها اعزام شدند.

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر با اشاره به اقدامات انجام شده در این محورها طی روز گذشته گفت: تا کنون بیش از ۷۰۰نفر در این مناطق امدادرسانی و ۲۰۹دستگاه خودرو گرفتار در برف نیز رهاسازی شدند.

لزوم تردد با زنجیر چرخ در برخی از جاده‌های کشور

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا از بارش برف و باران و لزوم تردد با زنجیر چرخ در برخی از محورهای مواصلاتی کشور خبر داد.

سرهنگ نادر رحمانی در گفت و گو با ایسنا، در این باره اظهار کرد: بر اساس آخرین گزارش‌های دریافتی در حال حاضر شاهد بارش برف در اکثر محورهای استان کردستان، محورهای اهر-تبریز و مراغه هشترود استان آذربایجان شرقd، محورهای خلخال-اسالم، اردبیل-زنجان استان اردبیل، محورهای نورآباد-نهاوند، نورآباد-کرمانشاه استان لرستان هستیم.

به گفته وی همچنین بارش باران نیز در اکثر محورهای استان‌های آذربایجان غربی،‌ جنوب استان فارس، لرستان و محورهای میانه-زنجان، محور همدان-کرمانشاه استان همدان، محور تربت‌حیدیریه-مشهد و نیشابور-مشهد استان خراسان رضوی مشاهده می‌شود.

وی افزود: مه گرفتگی همراه با کاهش دید نیز در ارتفاعات استان‌های آذربایجان شرقی،‌ اردبیل و لرستان مشاهده می‌شود. همچنین به علت برودت هوا و یخ زدگی در محورهای خلخال-اسالم استان اردبیل و محور سقز-دیواندره استان کردستان تردد تنها با زنجیر چرخ امکان پذیر است و به رانندگان توصیه می‌شود که حتما تجهیزات زمستانی به همراه داشته باشند.