۶۰۰۰۰ نفر از زندانیان کشور مشمول بخشنامه عفو گسترده محکومان شدند

۶۰۰۰۰ نفر از زندانیان کشور مشمول بخشنامه عفو گسترده محکومان شدند

با اجرای بخشنامه عفو گسترده زندانیان به مناسبت چهلمین بهار آزادی از سوی رهبر انقلاب تعداد ۳۶۰۰۰ نفر از زندانیان آزاد و تعداد ۲۴۰۰۰ نفر مشمول تخفیف مجازات شدند.

به گزارش خبرگزاری مهر ، اصغر جهانگیر رئیس سازمان زندان‌ها گفت: با اجرای بخشنامه عفو گسترده زندانیان که به مناسبت چهلمین بهار آزادی از سوی رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی)  به زندانیان کشور اعطا شده است تا روز میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س)، تعداد ۳۶۰۰۰ نفر از زندانیان آزاد و تعداد ۲۴۰۰۰ نفر مشمول تخفیف مجازات شدند.

رئیس سازمان زندان‌ها با اعلام این خبر افزود: در خصوص بهره مندی زندانیان شمول این عفو استان‌های تهران، خراسان رضوی و فارس به ترتیب رتبه‌های اول تا سوم را دارند. همچنین به لحاظ بیشترین درصد بهره مندی زندانیان هر استان نسبت به تعداد زندانیان آن استان، به ترتیب سمنان، خراسان شمالی وآذربایجان شرقی رتبه‌های اول تا سوم را تا کنون در اختیار دارند.

رئیس دفتر بازرسی ویژه قوه قضاییه از بهره مندی ۱۷۹۶ نفر از زندانیان «زن» در سراسر کشور از این بخشنامه خبر داد.

جهانگیر همچنین از آزادی و تخفیف مجازات تعداد ۸۰۴ نفر از زندانیان اتباع بیگانه خبر داد و گفت: از آغاز اجرای این بخشنامه تا کنون تعداد ۵۳۹ نفر از زندانیان اتباع بیگانه آزاد و تعداد ۲۶۵ نفر مشمول تخفیف مجازات و بهره مندی از رافت نظام اسلامی شدند.

وی افزود: در بین زندانیان آزاد شده اتباع بیگانه ۱۳ نفر زن حضور دارند.

رئیس سازمان زندان‌ها در پایان ضمن تشکر و قدردانی از مقامات قضایی سراسر کشور که با بررسی پرونده‌های افراد واجد شرایط حتی در روزهای تعطیل نسبت به اجرای جهادی این بخشنامه اقدام نموده اند گفت: اجرای این بخشنامه همچنان ادامه دارد که گزارش آن به استحضار ملت شریف ایران خواهد رسید.