آمار مسمومیت غذایی در اسفراین؛ ۲۰۴ نفر

رئیس دانشکده علوم پزشکی اسفراین گفت: تعداد دانش‌آموزانی که در شب گذشته در ۴ دبیرستان شبانه‌روزی این شهرستان دچار مسمومیت غذایی شده بودند به ۲۰۴ نفر رسید.

خبرگزاری فارس: رئیس دانشکده علوم پزشکی اسفراین گفت: تعداد دانش‌آموزانی که در شب گذشته در ۴ دبیرستان شبانه‌روزی این شهرستان دچار مسمومیت غذایی شده بودند به ۲۰۴ نفر رسید.

اسحاق ایلدرآبادی اظهار کرد: صبح امروز در ساعت ۶:۴۵ دقیقه اعلام مسمومیت غذایی به اورژانس ۱۱۵ شهرستان اسفراین شد که به‌سرعت ۵ آمبولانس به محل‌های اعلام‌شده اعزام شدند.

وی تعداد مسمومین را ۲۰۴ نفر عنوان کرد و افزود: از این تعداد ۱۷۵ دانش آموز در محل درمان و ۲۹ نفر به بیمارستان امام خمینی (ره) اسفراین اعزام شدند.

ایلدرآبادی بابیان اینکه همه دانش آموزان دچار مسمومیت غذایی وضعیت مطلوبی دارند گفت: در حال حاضر تنها یک نفر از دانش آموزان به علت سابقه بیماری قلبی تحت درمان است و علت مسمومیت نیز شام شب گذشته اعلام‌شده که نمونه‌های آن به آزمایشگاه مواد غذایی استان ارسال‌ شده است.

رئیس دانشکده علوم پزشکی اسفراین افزود: ۲۴ نفر شامل پرستار، پزشک، تیم‌های بهداشت محیط و مبارزه با بیماری‌ها در مدارسی که دچار حادثه شده بودند حضور داشتند و به آسیب دیدگان کمک می‌کردند.