ملخ دریایی به اهواز رسید

مدیر اداره جهاد کشاورزی اهواز با بیان اینکه ۸ اکیپ فعال کار ردیابی و دیده‌بانی حضور ملخ‌های دریایی را به عهده دارند، گفت: مواردی بسیار کم و ناچیز و به صورت انفرادی از حضور ملخ‌های دریایی در مزارع شهرستان مشاهده شده است.

عبدالرضا نیسی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به مشاهده گونه‌هایی از ملخ دریایی در مزارع اهواز اظهار کرد: مواردی بسیار کم و ناچیز و به صورت انفرادی از حضور ملخ‌های دریایی در مزارع شهرستان مشاهده شده است.

وی افزود: در حال حاضر ۲۶ کارشناس در شهرستان در قالب ۸ اکیپ فعال کار ردیابی و دیده‌بانی را در دستور کار قرار داده‌اند و در تلاش هستند تا نسبت به تشخیص و ردیابی این آفت اقدام و در صورت نیاز کار مبارزه را آغاز کنند.

مدیر اداره جهاد کشاورزی اهواز با بیان اینکه پایش‌ها به صورت ۲۴ ساعته و در همه روزهای هفته در حال انجام است، تصریح کرد: در حال حاضر هیچ مشکلی از نظر حضور ملخ‌های دریایی در شهرستان وجود ندارد و کشاورزان اطمینان لازم داشته باشند که وضعیت عادی است.

نیسی ادامه داد: با توجه به اینکه تعداد ملخ‌های مشاهده شده در مزارع اهواز بسیار ناچیز بوده، نیازی به آغاز کار مبارزه با این آفت نیست و در صورتی که حضور این ملخ‌ها از حالت انفرادی خارج شوند، مبارزه با آن‌ها را در دستور کار قرار می‌دهیم.

وی خاطرنشان کرد: مواردی از ملخ دریایی که تاکنون و به صورت انفرادی مشاهده شده در منطقه غیزانیه اهواز بوده است.