هزار طرح نیمه تمام ورزشی در دولت تدبیر و امید به بهره برداری رسید

گرگان - ایرنا - معاون توسعه منابع مالی و پشتیبانی وزیر ورزش و جوانان گفت: از ابتدای فعالیت دولت تدبیر و امید تاکنون هزار طرح نیمه تمام ورزشی با کمک خیرین و استفاده از اعتبارات ملی و استانی به بهره برداری رسید.

هزار طرح نیمه تمام ورزشی در دولت تدبیر و امید به بهره برداری رسید
هزار طرح نیمه تمام ورزشی در دولت تدبیر و امید به بهره برداری رسید

«سیدمناف هاشمی» شامگاه یکشنبه هنگام بازدید از طرح نیمه تمام هتل ورزش گلستان در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: در زمان آغاز فعالیت دولت چهار هزار و 500 طرح نیمه تمام ورزشی در کشور وجود داشت که با بودجه و اعتبارات وزارت ورزش امکان تکمیل و بهره برداری از آن ها وجود نداشت.

وی بیان کرد: یکی از راه های اندیشیده شده برای تکمیل این طرح ها استفاده از ابزار قانون در واگذاری آن به بخش خصوصی و خیرین ورزشی است.

معاون توسعه منابع مالی و پشتیبانی وزیر ورزش و جوانان به بخشی از طرحهای پایان یافته با مشارکت بخش خصوصی و نیکوکاران اشاره کرد و افزود: از سال 93 تاکنون 193 طرح نیمه تمام به خیرین ورزشی واگذار شد که تاکنون 83 مورد با حمایت ها و کمک های نیکوکاران به بهره برداری رسید و بقیه طرح ها نیز در دست تکمیل است.

هاشمی ادامه داد: همچنین 53 طرح نیمه تمام دیگر واگذار شده به بخش خصوصی با بهره مندی از تسهیلات بانکی مورد بهره برداری قرار گرفت.

وی گفت: به دلیل مثمر ثمر بودن واگذاری ها و همچنین ناتوانی وزارت ورزش از تامین بودجه مورد نیاز، 223 طرح نیمه تمام دیگر نیز شناسایی و در مرحله واگذاری به بخش خصوصی یا خیرین است.

معاون وزیر ورزش و جوانان همچنین گفت: امسال 270 طرح ورزشی کوچک و بزرگ در استان های کشور با اعتبارات دولتی به بهره برداری رسید و تا پایان سال هم 150 طرح دیگر افتتاح خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: سایر طرحهای راه اندازی شده نیز با روش های مشابه تکمیل و افتتاح شد.

وی به طرح نیمه تمام هتل ورزش گلستان اشاره کرد و گفت: اگر 20 میلیارد ریال از اعتبارات استانی صرف تکمیل این طرح شود، وزارت ورزش 30 میلیارد ریال باقیمانده را تامین و برای تکمیل زودتر آن اقدام خواهد کرد.

3091/6203*شبس*1613* * خبرنگار : میثم محسنی*انتشار دهنده: عبدالله غفاریانتهای پیام /*

گزارش مشکل
تکمیلبهره