دستگیری سارقان مسلح ۲۰۰ هزار یورویی در مشهد

فرمانده انتظامی استان خراسان رضوی از دستگیری سارقان مسلح ۲۰۰ هزار یورویی بعد از ۴۳ روز از سرقت خبر داد.

خبرگزاری فارس: محمدکاظم تقوی در تشریح عملیات ضربتی کارآگاهان مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی استان گفت: روز هجدهم دی‌ماه امسال گزارش سرقت مسلحانه ۲۰۰ هزار یورویی از شخصی که برای مسافرت به مشهد آمده بود در اطراف میدان سپاد این کلان‌شهر به فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اعلام و با توجه به اهمیت موضوع، هماهنگی‌های لازم برای پیگیری سریع پرونده انجام شد.

وی بابیان اینکه تیم‌های مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی در کوتاه‌ترین زمان ممکن در محل وقوع سرقت حاضر شدند، افزود: در بررسی‌های اولیه مشخص شد چندسرنشین خودروی سواری پژو ۴۰۵ با معرفی خود به‌عنوان مأمور، مال‌باخته را متوقف کرده و با تهدید اسلحه ۲۰۰ هزار یورو از این شخص به سرقت بردند.

فرمانده انتظامی استان خراسان رضوی ادامه داد: کارآگاهان پلیس آگاهی خراسان رضوی پس از ۲۰ شبانه‌روز تحقیقات گسترده تخصصی و اقدام‌های اطلاعاتی در یک عملیات سخت پلیسی توانستند عاملان سرقت مسلحانه را شناسایی و ۲ تن از آنان را پس از کنترل و مراقبت‌های نامحسوس در مرحله اول این عملیات دستگیر کنند.

وی بیان کرد: تحقیقات پلیسی با رد زنی‌های اطلاعاتی ۴۳ روز ادامه یافت و کارآگاهان مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی با شناسایی ۴ گرداننده باند، شب گذشته، هنگامی‌که متهمان در منزلی مسکونی نقشه سرقت مسلحانه از سرنشینان یک خودروی سواری پراید را مرور می‌کردند با هماهنگی مقام قضائی به مخفیگاه آن‌ها پاتک زدند.

تقوی یادآور شد: سرعت عمل کارآگاهان پلیس آگاهی خراسان رضوی در عین دقت اجرای مأموریت در حدی بود که سارقان مسلح فرصتی برای اینکه به سلاح‌های خود دست ببرند و در برابر پلیس مقاومت نشان دهند، نیافتند.

وی گفت: با دستگیری ۴ گرداننده باند سرقت مسلحانه در بازرسی از مخفیگاه متهمان ۲ قبضه اسلحه کلت کمری، ۳ تیغه خشاب جنگی، یک قبضه اسلحه جنگی به همراه ۲ تیغه خشاب جنگی، ۳ دستگاه خودروی سواری و یک دستگاه لپ‌تاپ به همراه دیگر وسایل کشف شد.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی تأکید کرد: کارآگاهان پلیس آگاهی استان با هدایت تخصصی مقام قضائی تحقیقات خود را از ۶ متهم پرونده برای کشف ابعاد مبهم این پرونده و همچنین پرده‌برداری از دیگر اقدام‌های مجرمانه اعضای این باند آغاز کرده‌اند.

توصیه گرداننده باند سارقان مسلح به مردم

مرد جوانی که گرداننده باند سرقت‌های مسلحانه است لحظاتی پس از دستگیری غافلگیرانه‌اش در مشهد گفت: اصلاً فکر نمی‌کردم دستگیر شویم و درست در لحظه‌ای که در مخفیگاه خود نشسته بودیم و نقشه سرقت مسلحانه از سرنشینان یک خودروی پراید را مرور می‌کردیم، کارآگاهان پلیس آگاهی سررسیدند و ما را دستگیر کردند.

این سارق مسلح که اظهار پشیمانی و ندامت می‌کرد در اظهارات خود بیان داشت به مردم توصیه می‌کنم مراقب باشند و وقتی کسی با معرفی خود به‌عنوان مأمور به آن‌ها مراجعه کرد حتماً از او کارت شناسایی بخواهند و بیشتر مراقب باشند تا فریب نخورند و دچار مشکل نشوند.