منطقه‌ای که با جمعیت 80 هزار نفری کلانتری ندارد

خیرآباد ورامین با جمعیت 80 هزار نفر کلانتری ندارد و اهالی این منطقه برای بردن دعوایشان به پیش قاضی باید 20 دقیقه با خودرو در راه باشند تا به نزدیکترین کلانتری در شهرستان ورامین برسند.

سعید تاجیک یکی از شهروندان منطقه خیرآباد به ایسنا گفته، معمولاً دعواهای طایفه‌ای و درگیری‌های خانوادگی منطقه خیرآباد شهرستان ورامین به علت جمعیت فراوان و زندگی اقشار ضعیف جامعه در این منطقه زیاد رخ می‌دهد و از طرفی رسیدن به نزدیک ترین کلانتری به این منطقه، که کلانتری شهید قدوسی است تا خیرآباد، حدود ۱۵ تا ۲۰ دقیقه با خودرو زمان می‌برد.

سردار عبدالرضا ناظری، فرمانده انتظامی شرق استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا درباره ساخت کلانتری در منطقه خیرآباد با کمک شهرداری توضیح داد: با وجود جمعیت زیاد در منطقه خیرآباد شهرستان ورامین، نیروی انتظامی شرق استان تهران تصمیم گرفته است که با هماهنگی صورت گرفته با ناجا یک کلانتری در منطقه خیرآباد تأسیس کند که با این اقدام میزان وقوع تخلفات در خیرآباد به طور محسوسی کاهش خواهد یافت.

وی ادامه داد: کلیه دستورات و هماهنگی برای تأسیس این کلانتری با ناجا صورت گرفته و برای احداث این بنا نیازمند همکاری شهرداری و شورای شهر ورامین هستیم.

ناظری با بیان این‌که با وجود کلانتری در منطقه خیرآباد شاهد کاهش وقوع تخلفات و ارتکاب جرایم خواهیم بود، گفت: این اقدام باری از دوش مردم منطقه خیرآباد برخواهد داشت که امیدوارم با همکاری شهرداری و شورای شهر ورامین این کلانتری هرچه سریع‌تر راه‌اندازی شود.

احمد خانی، نایب رئیس شورای اسلامی شهر ورامین نیز در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: کلیه تدارکات لازم برای احداث کلانتری در دو منطقه خیرآباد و امر آباد انجام شده است و اعتبارات این دو کلانتری که برای رفاه حال شهروندان است در بودجه سال ۱۳۹۸ پیش‌بینی شده است.

وی خاطرنشان کرد: شهرداری این شهرستان موظف است طبق مذاکراتی که با فرماندهی انتظامی ویژه شرق استان تهران انجام داده است، برای کلانتری خیرآباد و امرآباد زمین و یا مکانی به صورت استیجاری تهیه کند تا هر چه سریع‌تر این نهاد نظامی در این ۲ منطقه مهم و حساس شهرستان مستقر شوند.

خانی تصریح کرد: طبق آخرین مکاتبه‌ای که شورای اسلامی شهر با فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان ورامین انجام داده است، قرار شد هر مکانی که از لحاظ امنیتی و نیروی انتظامی برای خدمت بهتر به مردم مفید و موثر باشد پیش‌بینی کنند و شورای اسلامی شهر و شهرداری در کمترین زمان ممکن آن مکان را برای استقرار فراهم کنند.