قدرت دفاعی ایران هراس در دل دشمنان انداخته است

قم - ایرنا - تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) گفت: توانمندی نظامی و قدرت بازدارندگی نیروهای مسلح کشور هراس در دل کفار و دشمنان انداخته است و باید این قدرت دفاعی روزانه ارتقا یابد.

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه(س)، آیت الله سید محمد سعیدی روز دوشنبه در دیدار فرمانده ستاد کل نیروهای مسلح افزود: تجهیز و تقویت نیروهای مسلح جمهوری اسلامی باید به گونه ای باشد که هراس را در دل کفار و دشمنان بیش از پیش ایجاد کند.
وی با اشاره به تنومند شدن درخت نظام اسلامی گفت: نیروهای مسلح به عنوان ریشه های این نظام، باید نسبت به ارتقای توانمندی و قدرت بازدارندگی کشور بیش از گذشته فعال بوده و در این مسیر تمام موانع، تحریم ها و تهدیدها را کنار بزنند.
وی همچنین با اشاره به ضرورت ارتقای تعامل نیروهای مسلح با مسئولان و مقام های نظامی و دولتی پاکستان به منظور تامین و ارتقای امنیت در مرزهای مشترک 2 کشور گفت: باید تفاهم نامه همکاری بین ایران و پاکستان به منظور تامین امنیت حداکثری در منطقه منعقد شود.
امام جمعه موقت قم همچنین با تاکید بر ضرورت ترویج و تقویت معنویت در میان نیروهای مسلح گفت: باید این معنویت به عنوان ریشه اصلی و بقای قدرت دفاعی، حفظ و مورد حراست قرار گیرد.
وی بسیج و تفکربسیجی را نیاز امروز کشور دانست و ادامه داد: بسیج باید متشکل از نیروهای جوان، مومن، انقلابی و پای‌کار باشد که این‌ها، ویژگی های بسیجی حقیقی است.
سعیدی، تحریم ها و تهدیدها را موقتی دانست و گفت: با پایداری و مقاومت ملت همیشه سربلند ایران اسلامی، تهدیدها و تحریم‌های امروز نیز شکسته و تمام می‌شود، چراکه طبیعت تحریم این است که امکان استمرار آن وجود ندارد.

** 80 درصد نیاز تسلیحاتی کشور تولید داخل است
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران نیز در این دیدار گفت: کشور ما به دلیل دشمنی‌ها و منطقه حساسی که در آن قرار دارد، با تهدیدهای زیادی مواجه است. دشمن همه تهدیدها را آزموده و به این نتیجه رسیده که تهدید نظامی کارایی ندارد ولی تهدیدهای تروریستی، جاسوسی، فرهنگی و سایبری در کنار تهدیدهای اقتصادی و روانی همچنان وجود دارد.
سردار سرلشکر محمد باقری با بیان اینکه نیروهای مسلح در برقراری دفاع و امنیت پایدار کشور عهده‌دار مسئولیت هستند، گفت: ستاد مشترک نیروهای مسلح، در عرصه سیاست‌گذاری و نظارت بر تمامی نیروها ماموریت دارد و در تمامی عرصه‌ها از نظر دریایی، هوایی و زمینی با حضور فعال در حال انجام‌ وظیفه است و در منطقه شمال غرب و جنوب شرق کشور به‌ صورت ویژه حضور دارد.
وی با اشاره به برپایی سه نمایشگاه صنایع دفاعی در کشور گفت: در این نمایشگاه‌ها دستاوردهای دفاعی کشور با بیش از 700 محصول صددرصد ایرانی به نمایش درآمد، امروز بیش از 80 درصد دستاوردهای دفاعی کشور بومی است و بسیاری از آنها با کیفیت بهتری از نمونه های خارجی، به کشورهای دیگر صادر می شود.
وی در ادامه با اشاره به مذاکرات صورت گرفته با پاکستان در سال‌های اخیر به منظور تقویت مرزی مشترک میان 2 کشور گفت: پاکستان 10 گردان نیروی نظامی و چند پاسگاه در مرز با ایران اضافه کرده است، ولی برای مقابله با گروهک های تروریستی، نیازمند تلاش‌های مضاعف و جدی‌تری هستیم.
باقری با بیان این‌که در حال حاضر امکان حضور ما در خاک پاکستان و انجام عملیات نظامی وجود ندارد، گفت: تلاش داریم تعاملات به‌ گونه‌ای پیش رود که بتوانیم با انجام عملیات و مانور مشترک در ایالت بلوچستان پاکستان یا حمایت‌های اطلاعاتی و واگذار کردن عملیات به آن‌ها از بروز حوادث تروریستی در ایران اسلامی جلوگیری کنیم.
وی خاطرنشان کرد: به طور حتم اگر پاکستان اجازه حضور و انجام عملیات نیروی‌های نظامی در ایالت بلوچستان را بدهد، قائله تروریست‌ها را تمام می‌کنیم.
در پایان این دیدار، نشان فاطمی از سوی تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) به سرلشکر باقری اهدا شد.
دیدار با حضرات آیات مراجع تقلید، ناصر مکارم شیرازی، لطف الله صافی گلپایگانی، حسین نوری همدانی و جعفر سبحانی، همچنین علیرضا اعرافی مدیرحوزه های علمیه کشور، زیارت حرم حضرت معصومه(س) و نیز بازدید از پژوهشگاه امام جعفر صادق(ع) و رونمایی از کتاب، از جمله برنامه های سفر یک روزه سرلشکر باقری به قم می باشد.