"گلایه کمیسیون امنیت از وزارت خارجه درباره حادثه تروریستی زاهدان"

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس جزئیاتی از چگونگی وقوع حادثه تروریستی زاهدان را تشریح کرد.

"گلایه کمیسیون امنیت از وزارت خارجه درباره حادثه تروریستی زاهدان"

- اخبار سیاسی -

حشمت‌الله فلاحت‌پیشه رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم با اشاره به جزئیاتی از نشست ویژه این کمیسیون برای بررسی ابعاد حادثه تروریستی زاهدان که عصر امروز (یکشنبه، 28 بهمن) برگزار شد، گفت: در این جلسه که با حضور نمایندگانی از نهادهای امنیتی، اطلاعاتی و انتظامی برگزار شد، آقای عراقچی معاون وزیر امور خارجه نیز حضور داشت.

وی افزود: در جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی مجلس اعضای کمیسیون و نمایندگان مجلس گلایه‌هایی به آقای عراقچی وارد و عنوان کردند که دستگاه دیپلماسی می‌بایست فعال‌تر عمل کند.

گزارش واجا و اطلاعات سپاه به مجلس/ "حمایت اطلاعاتی عربستان و امارات" از تروریست‌ها قطعی اعلام شد

جزئیات نشست فوق‌العاده کمیسیون امنیت ملی درباره حمله تروریستی زاهدان

فرمانده سپاه: تروریست‌های جنایت زاهدان در حمایت پاکستان هستند/ برخوردمان با عربستان متفاوت خواهد بود

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس اظهار داشت: انتظار ما این است که ستاد کل نیروهای مسلح پیگیری‌های اساسی برای جلوگیری از حوادثی نظیر حادثه تروریستی زاهدان داشته باشد.

فلاحت پیشه با تأکید بر اینکه دولت پاکستان و برخی دولت‌های عربی منطقه باید تاوان این اقدامات تروریستی را بدهند، افزود: متأسفانه کوتاهی این کشورها باعث این شرایط شده است و دستگاه دیپلماسی باید فعال‌تر عمل کند.

وی اضافه کرد: در شرایطی که دشمنان ما راهبردشان اقدامات ایذایی در مرزها علیه ایران  است، حتما باید بودجه لازم برای تقویت مرزها پیش‌بینی شود، البته هماهنگی‌‌های لازم نیز باید صورت گیرد، دستگاه‌های مختلف هم بارها اعلام کرده‌اند که امکان اقدامات تروریستی وجود دارد و ورود مواد منفجره را اعلام کرده بودند.

فلاحت‌پیشه در پایان خاطرنشان کرد: در این جلسه گزارشی از پیگیری‌های انجام شده در بررسی ابعاد حادثه تروریستی زاهدان از سوی دستگا‌ه‌های مربوطه مطرح شد، اما پیگیری‌ها باید نقش پیشگیرانه داشته باشد، این انتظاری است که ما داریم و در نشست امروز کمیسیون امنیت ملی مجلس هم مطرح شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم ، یک دستگاه اتوبوس حامل نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، شامگاه چهارشنبه، 24 بهمن هدف حمله انتحاری یک گروهک تروریستی قرار گرفت که بر اثر این حادثه، 27 تن از نیروهای سپاه پاسداران به شهادت رسیدند؛ ساعاتی بعد از این حادثه، گروه تروریستی "جیش‌الظلم" مسئولیت این حمله انتحاری را به‌عهده گرفت.

انتهای پیام/