انقلاب توانست استقلال را در عرصه های مختلف محقق کند

انقلاب توانست استقلال را در عرصه های مختلف محقق کند

گرگان- رئیس بنیاد نخبگان استان گلستان گفت: انقلاب توانست استقلال را در عرصه های مختلف محقق کند.

به گزارش خبرنگار مهر ، ابوالقاسم خزائیان، ظهر یکشنبه در نشست دستاوردهای انقلاب اسلامی در استان گلستان که در سالن رشد دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان برگزار شد، اظهار کرد: کارگروه علم و فناوری از تابستان ۹۷ کار خود را با ۱۴ عضو هیئت علمی و مراکز تحقیقاتی و سازمان‌های اجرایی شروع و جلسات مختلفی را هم برگزار کرده است.

وی فزود: شعار این کارگروه هم افتخار به گذشته و امید به آینده بود و بیش از ۹۰ برنامه به دبیرخانه ارسال شد که ۵۰ موضوع این برنامه موضوعات محوری و مربوط به ستاد بوده است.

خزائیان ادامه داد: ۱۳ همایش تخصصی و نشست های مختلف، کارگاه های آموزشی، جشنواره های متعدد، برنامه تجلیل و تکریم از نخبگان، اردوهای جهادی، نمایشگاه ما می‌توانیم، نمایشگاه خوداشتغالی، نمایشگاه دستاوردهای انقلاب توسط کارگروه انجام شد.

وی گفت: ۴۰ گام و ۴۰ سال را گذراندیم و فرصتی شد که نگاهی به فعالیت ها و ظرفیت ها و توانمندی های کشور و استان داشته باشیم؛ این عمل در استان تجربه خوبی بود و همه سازمان ها توانستند تشکیلات خوبی را ایجاد کرده و ظرفیت‌های خود را بررسی کنند.

خزائیان تأکید کرد: انقلاب اسلامی شعار استقلال و آزادی را مبنای کار خود قرار داد امری که در قانون اساسی هم محقق شده است.

وی بیان کرد: در زمینه استقلال امام (ره) فرمودند که «ما می توانیم» کار خود را انجام دهیم و با توجه به موانع، ملت ایران توانست این شعار را در عرصه‌های مختلف محقق کند.

خزائیان خاطرنشان کرد: اکثر شاخص ها ما در زمینه های علمی، صنعتی، آموزشی و فرهنگی رشد و توسعه یافته است و برنامه جمهوری اسلامی نشان می‌دهد که اراده ای قوی وجود دارد که ما بتوانیم «ما می‌توانیم» را محقق کرده و راه این عمل جز کسب علم و دانش نیست.