پاکستان در مبارزه با تروریست‌ها کوتاهی نکند

زاهدان- ایرنا- امام جمعه شهرستان خاش سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه تروریستها و گروهک های خرابکار پس از انجام جنایت و ایجاد شرارت و ناامنی در ایران به پاکستان پناه می برند از دولت آن کشور خواست با این اشرار و تروریستهای خائن با قاطعیت برخورد کند.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام غلامرضا دهقان در خطبه های نماز جمعه این هفته با محکوم کردن حادثه تروریستی جاده خاش- زاهدان بیان کرد: به شهادت رسیدن شماری از پاسداران ارزشمند و نیروهای سخت کوش تامین امنیت در استان ما واقعه ای دردناک بود که اقشار مختلف مردم و مسئولان آن را به شدت محکوم می کنند.
وی اظهار داشت: مردم شیعه و سنی سیستان و بلوچستان با خانواده های داغ دیده و و تمامی هموطنان همدردی می کنند و شهادت این عزیزان را به محضر رهبر معظم انقلاب، خانواده شهداء و خانواده بزرگ سپاه تبریک و تسلیت عرض نموده، خواستار شناسایی و دستگیری و مجازات جنایتکاران هستند.
امام جمعه خاش همچنین از حضور اقشار مختلف مردم در جشن های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب و راهپیمایی باشکوه 22 بهمن تقدیر کرد و با اشاره به پیام اخیر مقام معظم رهبری در موضوع چهل سالگی انقلاب و ورود به دهه پنجم پیروزی انقلاب بر اهمیت توجه به بیانات و تاکیدات معظم له تاکید کرد.
به گزارش ایرنا نمازگزاران شهرستان خاش با برپایی تجمع اعتراض آمیز و به صورت خودجوش حادثه تروریستی جاده خاش- زاهدان را محکوم و اهمیت مبارزه با اشرار و گروهک های خرابکار و معاند نظام اسلامی را خواستار شدند.
نمازگزاران خاش با سردادن شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل و مرگ بر ضد ولایت فقیه، ضمن ابراز همدردی با خانواده های معظم شهیدان و مجروحان حادثه تروریستی نابود شدن جنایتکاران و حامیان آنها را فریاد زدند.
خطیبان نمازهای جمعه و نمازگزاران در مساجد جامع الخلیل و توحیدیه، حنفاء، امام حسین و غیره نیز حادثه تروریستی جاده زاهدان را محکوم کردند.

** نماز جمعه ایرانشهر
امام جمعه ایرانشهر در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با تقدیر از حضور حماسی مردم در راهپیمایی 22 بهمن، حمله تروریستی به اتوبوس حامل حافظان مرزهای کشورمان را محکوم کرد و گفت: در حالی که سران تروریست ها در ورشو جلسه ضد ایرانی داشتند خودفروختگان و مزدوران آنان در این استان دست به اقدام ضد انسانی زدند.
حجت‌الاسلام سید شجاع الدین ابطحی با دعوت نمازگزاران به تقوای الهی و دوری از گناه گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند دشمنی آمریکا مبنایی و با اصل اسلام است پس با این کشور که خوی سلطه گری دارد مذاکره فایده ای ندارد.
وی با بیان اینکه اروپایی ها نقشه راه آینده کشور نیستند اظهار داشت: اگر مذاکرات و توافق را با اروپایی ها ادامه دهیم نتیجه ای مانند کشور آمریکا خواهد داشت.