آخرین سرقت مرگبار ابلیس سیاه در بلوار دریا

مرد متجاوز ٤ ماه پس از آزادی از زندان در نقشه از پیش طراحی شده پیرمردی را قربانی سرقت کرد.

معروف به ابلیس سیاه است، تنها ٤ ماه پیش بود که از زندان آزاد شد و درست بعد از آزادی سرقت‌هایش را شروع کرد. به اتهام آزار و اذیت پسری ٢١ ساله زندانی شده بود، اما درست بعد از آزادی با اعضای باندش سراغ زنان و مردان سالخورده رفت و دست به سرقت‌های خشن زد. این سرقت‌ها یک قربانی گرفت و پیرمردی ٦٨ ساله را به کشتن داد. پیرمردی که پسرش، اعضای باند ابلیس و همدستانش را برای سرقت اجیر کرده بود.

به گزارش شهروند، ساعت ۳۰:١، ۲۱ بهمن ماه امسال بود که یک جنایت در طبقه چهارم مجتمع مسکونی در بلوار دریا به کلانتری ۱۳۴ شهرک‌قدس اعلام شد. با حضور ماموران در محل و تایید خبر اولیه مرگ پیرمردی ۶۸ ساله، بلافاصله موضوع به اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی و قاضی کشیک دادسرای امور جنایی اعلام شد.

پسر مقتول که طی تماس تلفنی با ۱۱۰ موضوع را به پلیس اطلاع داده بود، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: «دیروز از ساعت ۲ ظهر تا ۵ عصر به همراه اعضای خانواده‌ام در خانه پدرم بودیم. پس از آن به منزلمان در کرج رفتیم. ساعت ۱۹ به پدرم زنگ زدم تا به او اطلاع دهم که به خانه رسیدیم، اما او پاسخگو نبود. موضوع را با برادر بزرگترم مطرح و از او درخواست کردم که سری به پدر بزند، اما او گفت در تهران حضور ندارد. نهایتا ساعت ۱۲ شب به همراه یکی از اقوام همسرم به تهران و خانه‌ پدرم مراجعه کردیم. زمانی که در آپارتمان را باز کردم، با به‌هم‌ریختگی اسباب و اثاثیه داخل خانه روبه‌رو شدم و نهایتا جسد پدرم را در اتاق خواب درحالی که دست، پا و دهانش با پارچه بسته شده بود، دیدم که بلافاصله موضوع را به پلیس اطلاع دادیم.»

کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی در همان تحقیقات اولیه اطلاع پیدا کردند که پسر مقتول به نام «حمید» ۳۰ ساله، نتیجه ازدواج دوم مقتول است، همچنین با اظهارات سایر اعضای خانواده مقتول مشخص شد که حمید از چندی پیش با پدرش اختلاف پیدا کرده بود.

بنابراین با توجه به تحقیقات میدانی و دیگر اقدامات پلیسی، کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی پسر مقتول را دستگیر کردند. حمید در اظهارات اولیه منکر هرگونه دخالت در مرگ پدر خود بود، اما در ادامه به ناچار لب به اعتراف گشود و به کارآگاهان گفت که قتل پدرش توسط یکی از اراذل و اوباش منطقه ستارخان به نام علی ۳۵ ساله انجام شده است.

حمید درباره نحوه مشارکت خود در قتل پدرش به کارآگاهان گفت: «روز حادثه طی قراری که با علی گذاشته بودم، همراه اعضای خانواده و به بهانه میهمانی به خانه پدرم رفتیم. در زمان حضور در خانه پدرم، از طریق آیفون در ورودی مجتمع را باز کردم و علی همراه دوستانش به پشت‌بام خانه رفته و آن‌جا مخفی شدند. آنها منتظر ماندند تا من و خانواده‌ام محل را ترک کنیم و بعد از آن نقشه قتل را اجرا کردند.»

با شناسایی «علی»، کارآگاهان در همان تحقیقات اولیه اطلاع پیدا کردند که وی از مجرمان سابقه‌دار در زمینه ارتکاب جرایم مختلف سرقت، زورگیری، ضرب و جرح، تهدید شهروندان و آزار و اذیت است که آخرین بار در ‌سال ۱۳۹۱ به اتهام آزار و اذیت پسری ۲۱ساله دستگیر و در آن پرونده به «ابلیس سیاه» معروف شده بود. این مجرم حدود ٤ ماه پیش از زندان آزاد شده است. اطلاعات پرونده‌ علی نشان می‌داد که او در ‌سال ۱۳۸۹ پسری ۲۱ساله را با تهدید مورد آزار و اذیت قرار داده و پس از آن به مدت دو‌سال این جوان و خانواده‌اش را به مرگ تهدید می‌کرده تا نهایتا در ‌سال ۱۳۹۱ و ادامه تهدیدات، با طرح شکایت خانواده‌ این پسر توسط پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ دستگیر، تصویر وی در آن پرونده و برابر دستور قضائی جهت شناسایی دیگر جرایم ارتکابی منتشر و پس از تکمیل پرونده روانه زندان شده است.

کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی در تحقیقات از پسر مقتول اطلاع پیدا کردند که علی پس از آزادی از زندان در منطقه‌ ستارخان تردد دارد که با شناسایی دقیق محل تردد علی، طی یک عملیات پلیسی و قبل از هرگونه اقدام به فرار ۲۳ بهمن ماه امسال دستگیر شد.

علی پس از مواجهه حضوری با پسر مقتول به ناچار لب به اعتراف گشود و ضمن معرفی دو همدست خود، در اعترافاتش به کارآگاهان گفت: «چندی پیش بود که با حمید، پسر مقتول آشنا شدم. حمید در صحبت‌هایش می‌گفت که پدرش رفتار مناسبی با وی ندارد، تا این‌که یک روز مدعی شد پدرش در خانه‌اش گاوصندوقی دارد که داخل آن پر از پول، طلا و اسناد مالکیت است. حمید از من خواست تا به خانه‌ پدرش رفته و محتویات داخل گاوصندوق را سرقت کنیم. قرار بود اسناد مالکیت به حمید و طلا و جواهرات داخل گاوصندوق نیز به من برسد. موضوع را با دو نفر از دوستان خود در میان گذاشتم و آنها هم برای سرقت اعلام آمادگی کردند. روز حادثه برابر نقشه‌ای که من طراحی کرده بودم، حمید همراه خانواده‌اش به خانه پدرش رفت و در مجتمع را باز کرد. من همراه دو همدستم، مستقیم به پشت‌بام رفتیم و منتظر ماندیم تا حمید و خانواده‌اش از خانه خارج شوند. پس از رفتن آنها، تحت عنوان همسایه زنگ واحد مقتول را زدیم. به محض باز شدن در خانه، به زور وارد خانه شده و مقتول را مستقیم به اتاق خواب برده و دست و پا و دهانش را محکم بستیم. به دنبال گاوصندوق گشتیم، اما پیدا نکردیم. مقتول را کتک زدیم، اما مشخص شد که گاوصندوقی در خانه ندارد. تا این‌که محل نگهداری پول و طلاجات را در یکی از اتاق‌ها پیدا کرده و با سرقت پول و طلاجات، درحالی‌که دست و پا و دهان مقتول محکم بسته شده بود، از خانه خارج شدیم.»

با معرفی دو متهم دیگر پرونده به نام‌های فرهاد ۲۹ ساله و امیر۳۰ ساله، آنها نیز در منطقه پارک‌وی و ستارخان شناسایی شدند و به مشارکت در سرقت منجر به جنایت اعتراف کردند. در همان تحقیقات مقدماتی مشخص شد که این گروه از متهمان با شناسایی منازل متعلق به زنان و مردان سالخورده اقدام به سرقت از این منازل می‌کنند که در ادامه تعدادی از مالباختگان به پلیس آگاهی تهران بزرگ دعوت شدند. در ادامه اقدامات پلیسی، کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ اطلاع پیدا کردند که این گروه از سارقان قصد داشتند با شناسایی تعدادی از محل‌های سرقت در شهرستان‌های تبریز و اصفهان، سرقت‌های مشابه دیگری را انجام دهند که پیش از هرگونه اقدامی دستگیر شدند.

تب

تب "خوشگلی" در بصرۀ پساداعش

آیا چالش عکس 10 ساله خطرناک است؟

آیا چالش عکس 10 ساله خطرناک است؟

رمزگشای از عادت‌های عجیب انیشتین

رمزگشای از عادت‌های عجیب انیشتین

پیشنهاد
قتل همسر اول و دوم، در مراسم خواستگاری از زن سوم لو رفت!

قتل همسر اول و دوم، در مراسم خواستگاری از زن سوم لو رفت!

(ویدیو) حمله مرگبار شیرها به گله گورخرها!

(ویدیو) حمله مرگبار شیرها به گله گورخرها!

کارشناس آمریکایی: چرا استراتژی دونالد ترامپ در برابر ایران شکست می‌خورد؟

کارشناس آمریکایی: چرا استراتژی دونالد ترامپ در برابر ایران شکست می‌خورد؟

عناوین برگزیده
زیر و روی

صادق زیباکلام در گفتگو با فرارو بررسی کرد

زیر و روی "اصلاح ساختاری"

چرا قیمت دلار کاهش نمی‌یابد؟

وحید شقاقی شهری در گفتگو با فرارو بررسی کرد

چرا قیمت دلار کاهش نمی‌یابد؟

بازی بزرگ دونالد ترامپ در خاورمیانه چیست؟

بازی بزرگ دونالد ترامپ در خاورمیانه چیست؟

از میان خبرها

قتل همسر اول و دوم، در مراسم خواستگاری از زن سوم لو رفت!

(ویدیو) چرا ریش و سبیل برخی مردان کم رشد می‌کند؟

(ویدیو) شکار شگفت‌انگیز گاو میش توسط شیر از نمای نزدیک!

(تصاویر) کافی شاپ متفاوت در اربیل

آیا یک ساعت خواب بیشتر به درد می‌خورد؟

فال روزانه؛ امروز چه چیزی در انتظارتان است؟

(تصاویر) آغاز طرح گسترش اقتصادی ایوانکا ترامپ برای زنان

(تصاویر) زبان درازی خرس قطبی به مرغ دریایی!

(تصاویر) پلیکان‌های عصبانی از یخ زدگی دریاچه!

رئیس‌جمهور برنده جایزه نوبل به تجاوز جنسی متهم شد

تازه ترین عناوین

علی دایی چرا با تلویزیون آشتی نمی‌کند؟

اوضاع قیمت مسکن در اطراف تهران

ترک همدانی با عفو رهبری آزاد شد

هند حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان را محکوم کرد

همه چیز درباره عرضه اینترنتی گوشت

فرمانده سپاه: انتقام می‌گیریم

یارانه نقدی امشب واریز می‌شود

نتانیاهو: با هیات عربستان در ورشو دیدار می کنم

امامی‌فر: مالک و سرمربی سپیدرود، علی کریمی است!

خداحافظی اپلیکیشن‌های ایرانی با آیفون؟

درگیری پلیس با اشرار مسلح در ایرانشهر

(تصاویر) اسکی بازی پوتین و لوکاشنکو

(تصاویر) مسابقه آشپزی در کره شمالی

مصاف پرسپولیس و پدیده با جنوبی‌ها

پیام رهبر انقلاب در پی حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان

پربیننده ترین

روز هفته

۱ قتل همسر اول و دوم، در مراسم خواستگاری از زن سوم لو رفت!

۲ عضو شورای شهر تهران به حبس و شلاق محکوم شد

۳ حمله تروریستی به اتوبوس نیروهای سپاه/27نفر شهید و 13 نفر زخمی شدند

۴ ماجرای فرار عجیب ملی‌پوش بوکس در فرودگاه وین!

۵ پرچم سفید سعودی‌ها برای ایران!

۶ (تصاویر) عکاسی از پلنگ سیاه پس از ۱۰۰ سال!

۷ (تصاویر) گوسفندان رومانیایی در تهران

۸ (تصاویر) سفر ملکه هلند به اردن

۹ ماه عسل قلابی ختم به خیر شد!

۱۰ (تصاویر) کارهای هولناک و شگفت انگیز!

۱ طلاق پولدارترین عروس و داماد ایرانی به خاطر جهیزیه

۲ (تصاویر) شبی که "الناز شاکردوست" بهترین بازیگر زن شد

۳ فیلم «شبی که ماه کامل شد»؛ نقد و بررسی و هر آنچه باید درباره آن بدانید

۴ جنجال به دنبال انتشار فیلم رابطه جنسی کارگردان معروف با ۲ بازیگر

۵ (تصویر) کادوی ویژه همسر علی دایی به مناسبت روز عشق

۶ موسس آمازون: ترامپ و بن‌سلمان با انتشار تصاویر برهنه‌ام قصد اخاذی داشتند!

۷ (تصاویر) متن و حاشیه آخرین روز جشنواره فیلم فجر

۸ (تصاویر) چه کسانی به مراسم ترحیم همسر علی نصیریان رفتند؟

۹ متری شیش و نیم؛ نقد و بررسی و هر آنچه باید درباره آن بدانید

۱۰ (تصویر) محسن تنابنده و همسرش روی فرش قرمز جشنواره

شاید نخوانده باشید
واکاوی سفر محمدجواد ظریف به لبنان

واکاوی سفر محمدجواد ظریف به لبنان

ابهامات اینستکس

ابهامات اینستکس

نکات مهم و تلخ در سخنان زنگنه

نکات مهم و تلخ در سخنان زنگنه