آستان امامزادگان جعفر و محمد (ع) دامغان ظرفیتی برای جذب گردشگر

آستان امامزادگان جعفر و محمد (ع) دامغان ظرفیتی برای جذب گردشگر

دامغان - نماینده مردم دامغان بر ضرورت فراهم‌سازی زیرساخت‌ها برای جذب گردشگر مذهبی تاکید کرد و گفت: در این راستا آستان امامزادگان جعفر و محمد (ع) دامغان نیازمند توجه است.

به گزارش خبرنگار مهر ، ابوالفضل حسین بیگی بعدازظهر سه‌شنبه در نشست با استاندار سمنان در آیین کلنگ زنی طرح توسعه آستان امامزادگان جعفر و محمد (ع) این شهر ضمن بیان اینکه اعتبار ویژه آستان امامزادگان جعفر و محمد (ع) دامغان می‌بایست اختصاص یابد، ابراز داشت: با توجه به اینکه دامغان در میانه مسیر حرم تا حرم قرارگرفته است برای استقرار زائران می‌بایست زیرساخت‌های لازم انجام شود.

وی ضمن بیان اینکه می‌بایست تلاش کرد تا مسافران با کوچترین مشکلی در دامغان مواجه نباشند، اضافه کرد: برای راحتی مسافران ۱۸ سوئیت جدید زائرسرای قمر بنی هاشم در کیلومتر پنج محور دامغان-سمنان از سوی حسینه اعظم ابوالفضل دامغان آماده بهره‌برداری شد.

نماینده مردم دامغان در مجلس ضمن بیان اینکه رهبر معظم انقلاب در سالی که به عنوان رئیس جمهور فعالیت داشتند از آستانه مقدس مقدس بکیر بن عیان و امامزادگان جعفر و محمد (ع) این شهر بازدید کردند، ابراز داشت: مقام معظم رهبری عنایت ویژه ای به امام زادگان دارند و هرکجا که فرهنگ وقف احیا شد شاهد آبادانی و پیشرفت منطقه هستیم.

حسن بیگی در ادامه تصریح کرد: تخریب زایشگاه ۱۱ محرم در جوار آستان امامزاده جعفر و محمد (ع) از اقدامات بسیار مهم بود که با دستور وزیر وقت بهداشت قاضی‌زاده هاشمی انجام شد.

وی اضافه کرد: دامغان دارای سه هزار ابنیه تاریخی و ۴۰ ارگ است که باید از این ثروت ملی و ظرفیت گردشگری این شهرستان به نحو مطلوب بهره‌برداری کرد.