اجرای عمومی نمایشنامه خوانی کافه چیا در سنندج

اجرای عمومی نمایشنامه خوانی کافه چیا در سنندج

سنندج - رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان از اجرای عمومی نمایشنامه خوانی کافه چی به نویسندگی و کارگردانی صابر دل بینا در سنندج خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان، امین مرادی گفت: در ادامه برنامه های مربوط به چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران و توجه به نگارش متون نمایشی متناسب با هنر متعهد و انقلابی نمایش کافه چیا اثری از هنرمند توانمند تئاتر کردستان صابر دل بینا به مدت سه شب از ۲۳ تا ۲۵ بهمن از ساعت ۱۸:۳۰ در محل استودیو مهر پردیس سینمایی بهمن سنندج به صورت نمایشنامه خوانی به اجرای عمومی گذاشته می شود.

وی افزود: در این نمایش سعی برآن است تا با بازخوانی اتفاقات صورت گرفته در دوران انقلاب در قالب آثار هنری نسل جدید را که آن دوران را تجربه ننموده اند با رخدادهای انقلاب آشنا نمایند.

مرادی افزود: این نمایش که بیشتر اتفاقات آن در داخل یک قهوه خانه بین راهی سنندج و مریوان صورت می گیرد روایتی است از تلاش سربازانی که به منظور همراهی با انقلابیون دست به تمرد و فراراز پادگان نموده که توسط عوامل رژیم با گلوله مورد هدف قرار می گیرند می باشد. در یکی از این اتفاقات سربازی اهل مریوان مورد هدف گلوله قرار گرفته و شهید می شوند و پیکرشان با آمبولانس به زادگاهش مریوان منتقل می گردد.

وی گفت: این آمبولانس در این قهوه خانه توقف می کند که در آن مادر این سرباز برای دیدن پسرش راهی سنندج گردیده و از پیکر داخل ماشین بی خبر است و در آن اتفاقاتی به وقوع می پیوندد که نقش خوانان این نمایش متشکل از هنرمندان  شناخته شده و مطرح استان کبری ملکی، شهرام میرزایی، حسن ترقی، زاهد زندی و احسان میرکی  بازگوی آن برای تماشاگران خواهند بود.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان ضمن دعوت از علاقه مندان جهت دیدن این نمایش نامه خوانی افزود: ناصر خالدیان انتخاب موسیقی وطراحی افکت و عرفان انصاری به عنوان روابط عمومی و شیلان برهانی به عنوان گرافیست صابر دل بینا را دراین اجراء همراهی نموده اند.

وی افزود: در ایام دهه مبارکه فجر برنامه های متعددی توسط حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان در بخش های مختلف اجرایی گردید که در بخش نمایش اجرای ده روز نمایش صحنه ای روزهای بی قوام به کارگردانی یونس صحرارو و نویسندگی ایوب آقا خانی  در شهر قروه که با استقبال گسترده هنردوستان قروه ای نیز روبرو گردید می توان اشاره نمود.

صابر دل بینا متولد ۱۳۴۷ کارشناس ارشد زبان و ادبیات فارسی از سال ۱۳۶۰ با حضور در کلاس های دکتر قطب الدین صادقی فعالیت هنری خود را شروع نمود.

در سوابق هنری این نمایشنامه نویس و کارگردان مشهور کردستانی علاوه بر نویسندگی و کارگردانی چندین متن نمایشی ، بازی در چندین نمایشنامه ، تله تئاتر و سریال های تلویزیونی و همچنین چندین فیلم سینمایی به چشم می خورد.

دل بینا همچنین در سوابق هنری خود علاوه بر کسب عناوین مختلف هنری در جشنواره های مطرح تئاتر استان ، منطقه و کشور داوری در رویدادهای هنری تئاتر کشور را نیز در کارنامه خود دارد.