۱۷۰ نفر خبرنگار در استان کردستان فعالیت می‌کنند

۱۷۰ نفر خبرنگار در استان کردستان فعالیت می‌کنند

سنندج - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان از فعالیت ۱۷۰ خبرنگار در رسانه های جمعی در این استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر ، جلال قلعه شاخانی ظهر امروز در نشست تحلیلی رسانه تراز انقلاب اسلامی که با حضور نماینده ولی فقیه در استان کردستان در سنندج برگزار شد، اظهار داشت: در حال حاضر ۹۵ نشریه دارای مجوز در استان کردستان فعالیت می‌کنند که ۷۰ مورد از آنها در بخش نشریات چاپی هستند.

وی با بیان اینکه از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون بالغ بر ۱۵۰ مورد نشریه در استان کردستان مجوز فعالیت گرفته اند، افزود: خوشبختانه طی چند سال اخیر در حوزه صدور مجوز برای نشریات محلی اقدامات خوبی در استان کردستان صورت گرفته است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان عنوان کرد: در حال حاضر ۱۷۰ نفر به عنوان خبرنگار در رسانه های مختلف مکتوب و مجازی در استان کردستان فعالیت دارند.

وی به شرایط پرداخت بیمه خبرنگاران در استان کردستان اشاره کرد و گفت: از مجموع ۱۷۰ خبرنگار در استان ۱۳۹ نفر از آنها عضو خانه مطبوعات بوده و ۱۰۰ نفر از این افراد نیز دارای بیمه هستند.

قلعه شاخانی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به انتظارت از رسانه های جمعی در دهه پنجم انقلاب اسلامی گفت: ترویج آرمان‌های انقلاب اسلامی و زبانشناسی و نیازسنجی در حوزه رسانه یکی از نیازهای لازم و ضروری است.

وی با بیان اینکه انتظار از حوزه رسانه در عصر حاضر خیلی بالاست، افزود: تلاش برای امیدآفرینی به آینده نظام اسلامی نیز باید در اولویت قرار گیرد.