نجات ۸ ملوان در طوفان بامداد گذشته در هرمزگان

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندرعباس از نجات جان هشت ملوان دچار اضطرار در طوفان بامداد گذشته خبر داد.

شناور

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندرعباس از نجات جان هشت ملوان دچار اضطرار در طوفان بامداد گذشته خبر داد.

‌‌به گزارش ایسنا، فرجام دانش با اشاره شرایط بحرانی و وقوع طوفان در بامداد گذشته، اظهار کرد: حدود ساعت چهار بامداد یک فروند شناور لندینگ‌کرافت و یک فروند شناور یدک‌کش بر اثر وقوع وزش شدید باد به ساحل آمده و ملوان‌های این دو فروند شناور دچار اضطرار شدند.

وی افزود: با تلاش‌های صورت گرفته از سوی آتش‌نشانان شهرداری بندرعباس، شش نفر ملوان شناور لندینگ‌کرافت نجات داده شده و از حادثه جان سالم به در بردند.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندرعباس خاطرنشان کرد: در شناور یدک‌کش نیز دو نفر ملوان وجود داشت که پس از اعلام شرایط اضطراری، آتش‌نشانان با استفاده از خودروی بالابر و طناب نجات وارد عرشه شده و این افراد را که یکی از آنها مصدوم شده و قادر به حرکت کردن نبود را نجات دادند.

دانش همچنین عنوان کرد: پس از انجام این عملیات‌ها، حریق سنگین انبار لوازم یدکی در محدوده چهارراه اتوتاج رخ داده که این حادثه نیز با تلاش آتش‌نشان‌ها اطفا شد و بدون تلفات و خسارت جانی به پایان رسید.

وی با گلایه از حضور بی‌دلیل و پرخطر مردم در حوادث، گفت: متأسفانه با وجود هشدارهای فراوان، ازدحام مردم در محل حادثه همچنان دردسرساز بوده و کار را برای نیروهای امدادی سخت می‌کند.

این مقام مسئول بیان کرد: این مورد در حادثه شناور یدک‌کش و آتش‌سوزی انبار لوازم یدکی مانند بسیاری دیگر از حوادث کاملاً مشهود بود و کار امدادرسانی را با مشکلات و سختی‌های متعددی همراه کرد.

دانش با اشاره به اینکه بهترین کمک مردم در این مواقع، دور شدن از محل حادثه است، تاکید کرد: مردم باید یاد بگیرند در هنگام حادثه از محل دور شوند از روی کنجکاو‌ی، اخبار غیر کارشناسی را در جامعه پراکنده نکنند و در طرفی دیگر نیز، اقدام قوی‌تر و به موقع نیروی انتظامی نیز ضروری است.