خبر دستگیری مرضیه هاشمی چگونه جهانی شد؟

مدیر وب سایت شبکه پرس تی وی با متفاوت خواندن هدف، نگاه و عملکرد این شبکه در مقایسه با قدرت‌های رسانه‌ای دنیا، مرضیه هاشمی و عملکرد رسانه‌ای او را صدای بی صدایانی می‌داند که قدرتمندان دنیا تاب شنیدن آن را ندارند.

۲۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۵:۰۰

مدیر وب سایت شبکه پرس تی وی با متفاوت خواندن هدف، نگاه و عملکرد این شبکه در مقایسه با قدرت‌های رسانه‌ای دنیا، مرضیه هاشمی و عملکرد رسانه‌ای او را صدای بی صدایانی می‌داند که قدرتمندان دنیا تاب شنیدن آن را ندارند.

خبرگزاری فارس: «حبیب عبدالحسین»، مدیر وب سایت این شبکه در خصوص عملکرد وب سایت و شبکه‌های اجتماعی پرس تی وی از روز دستگیری تا روز آزادی خانم هاشمی گفت: وب سایت پرس تی وی اولین جایی بود که رسما خبر دستگیری خانم هاشمی را اعلام کرد و در بین رسانه‌های دیگر مجددا اولین مرجعی بود که خبر آزادی وی را توییت و اطلاع رسانی کرد. ماجرای خانم هاشمی برای ما حکم یک اقدام هماهنگ را داشت تا کسانی که مرضیه هاشمی را بازداشت کرده‌اند متوجه شوند که نمی‌توانند با خبرنگاران به هر نحوی که دوست دارند برخورد کنند.

وی ادامه داد: صحبتی که ما از ابتدا داشتیم این بود که چرا باید با یک انسان و یک زن مسلمان به این شکل برخورد شود. آن هم در کشور خودش. آمریکا کشور خانم هاشمی بوده است و دولت آمریکا رعایت حداقل حقوق بشر را هم درباره خانم هاشمی انجام نداده است. به خاطر همین از ابتدا ما تمام تلاش خود را متمرکز این موضوع کردیم که تا جایی که می‌توانیم این ماجرا را اطلاع رسانی و جریان سازی کنیم؛ در رسانه‌های اجتماعی هشتگ بسازیم و در وب سایت تا می‌توانیم مطلب و محتوا تولید کنیم.

عبدالحسین در خصوص فعالیت شبکه‌های اجتماعی پرس تی وی در این چند روز توضیح داد: ما در این مدت صد‌ها پست در فیسبوک و بالاخص در توییتر گذاشتیم و تاکید ما به توییتر به خاطر سرعت عمل این شبکه اجتماعی بود و به لطف خدا این قضیه نتیجه داد. هرچند همکاران من بیش از ده روز سخت کاری را در اینجا گذراندند. اما خوشحالیم که توانستیم به نتیجه برسیم؛ و خانم هاشمی آزاد شدند و این خود برای ما بزرگترین پاداش است و تجربه فوق العاده‌ای برای ما به عنوان یک رسانه مستقل بود؛ رسانه‌ای که با دیگر رسانه‌ها متفاوت است.

مدیر وب سایت پرس تی وی در خصوص شعار این شبکه و عملکرد متفاوت آن در مقایسه با سایر شبکه‌ها گفت: همه می‌دانند که خط پرس تی وی با رسانه‌های دیگر فرق می‌کند. اعتقاد این شبکه چیز دیگری است. پرس تی وی یک صدای متفاوت است و از ابتدا هم شعار خودش را مشخص کرده است. «صدای بی‌صدایان» یک شعار بی‌منطق و بی‌اساس نیست و البته این شعار هزینه بر است و ما خودمان را از ابتدا برای این نوع هزینه‌ها آماده کرده بودیم؛ چون مطالبی را عنوان می‌کنیم که خیلی‌ها در دنیا هم دوست ندارند خود بشنوند و هم دوست ندارند شنیده شود.

وی اظهارداشت: پرس تی وی حرف‌های متفاوتی می‌زند و نگاه متفاوتی دارد. خانم هاشمی هم عضوی از خانواده پرس تی وی بوده است با همین نگاه متفاوت. بخش اعظم دلایلی هم که این همه اتفاق برای او افتاد به خاطر همین نگاه متفاوت بوده است. خانم هاشمی صدای بی صدایانی بوده که قدرتمندان دنیا تاب شنیدن آن را ندارند. او صدای فلسطین بود، صدای روهینگیا، صدای کشمیر و چه قدر جالب که وقتی خانم هاشمی به زندان می‌افتد یکی از تاثیرگذارترین مسائلی که اتفاق می‌افتد این است که ویدئویی به دستمان می‌رسد از چند پسر بچه و دختر بچه کشمیری در سرمای شدید آن منطقه که در حمایت از خانم هاشمی بیرون آمده و با زبان کودکانه خود شعار می‌دهند.

مدیر وب سایت پرس تی‌وی ادامه داد: به شخصه وقتی این صحنه را دیدم به شدت تحت تاثیر قرار گرفتم. تصور کنید که این صدا تا کجا رفته که چند بچه بدون اینکه آن‌ها را اجبار کرده باشند با کشیدن چند نقاشی در حمایت از او شعار می‌دادند. این نشان می‌دهد که صدای بی‌صدا بودن درست است که هزینه دارد و باعث می‌شود که شما زیر ذره‌بین باشید، تحت فشار رسانه‌های قدرتمند، صفحه‌های شبکه‌ای اجتماعی شما را مسدود کنند و ببندند؛ ولی از این طرف، چند بچه صدای شمایی می‌شوند که روزی صدای آن‌ها بوده‌اید و هژمونی رسانه‌ای نگذاشته که صدای آن‌ها شنیده شود.

وی در پایان گفت: مروری بر همه این‌ها قدرت رسانه‌ای پرس تی وی در ایجاد یک جریان قدرتمند خبری که به آزادی خانم هاشمی منجر شد را مسجل می‌کند و طنین فریادی را که رسانه‌ای مثل پرس تی وی در دنیا می‌افکند بلندتر از هر زمان دیگری به گوش استکبار می‌رساند.