جشن 40 سالگی انقلاب اسلامی ایران در اردن برگزار شد

بیروت-ایرنا-مراسم چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران به همت سفارت جمهوری اسلامی در امان و با حضور شخصیت های سیاسی و فرهنگی از اردن و سفیران و دیپلمات های مقیم برگزار شد.

به گزارش ایرنا به نقل از اطلاعیه ارسالی از سفارت ایران در امان، در این مراسم که یکشنبه شب (21 بهمن) برگزار شد، «مجتبی فردوسی پور» سفیر جمهوری اسلامی ایران در اردن طی سخنانی با اشاره به دستاوردهای چهل سال گذشته، انقلاب ایران را محصول رشادت های ملتی تاریخ ساز و تمدن ساز برای رسیدن به استقلال و آزادی برشمرد.
وی افزود: امروز ایران با تمام توطئه های خارجی از جمله کودتا، جنگ تحمیلی، محاصره اقتصادی 40 سالگی انقلاب اسلامی را با افتخار و سربلندی جشن می گیرد.
فردوسی پور تاکید کرد: ایران امروز جامعه ای پویا دارد که به گواه گزارش های سازمان ها و نهادهای بین المللی در بسیاری از عرصه های علمی جزو 10 کشور برتر جهان و در منطقه در رتبه اول قرار دارد.
در این مراسم سفرای کشورهای کویت، عمان، بوسنی و هرزگوین، سوئیس، فرانسه، جمهوری چک، فیلیپین، مالزی، اندونزی، تایلند، تایوان، چین، ژاپن، لبنان، ارمنستان، جمهوری آذربایجان، ترکیه، عراق، رومانی، قبرس، پاکستان و بنگلادش نیز حضور داشتند.
همچنین کارداران قزاقستان، آلمان، روسیه، آفریقای جنوبی، سوریه و ونزوئلا و وابستگان نظامی کشورهای عراق، روسیه و عمان هم از دیگر مهمانان این مراسم بودند.
علاوه بر این تعدادی از نمایندگان مجلس نمایندگان و سنای اردن و فلسطین از جمله رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس و رئیس هیئت مدیره بورس اوراق بهادار و همچنین مدیرکل تشریفات وزارت خارجه این کشور و روسای احزاب فلسطینی و اردنی در مراسم چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب در امان حاضر بودند.
در این مراسم نمایشگاهی از صنایع دستی از جمله فرش ها و تابلو فرشهای نفیس ابرشمی و بروشورهای ایران گردی زینت بخش مراسم بود.
همچنین در طول مراسم فیلم دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی ایران و گردشگری پخش و در پایان مراسم از مهمانان با غذای ایرانی پذیرائی شد.