بازتاب راهپیمایی باشکوه 22 بهمن در رسانه های ترکیه

ایرنا- آنکارا- حضور میلیونی مردم در راهپیمایی سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران بازتاب گسترده ای در رسانه های ترکیه داشت و شبکه های خبری اینترنتی ترکیه تظاهرات مردمی ایران بطور گسترده بازتاب دادند.

به گزارش ایرنا، شبکه های خبری سون دقیقه، خبرلر، حریت، صباح، استار و دیگر شبکه ها ی اینترنتی خبری در اخباری با تیتر میلیوها ایرانی در خیابانها' در مطالبی با مضامین مشابه نوشتند : میلیونها ایرانی در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به رغم سردی هوا به خیابان ها ریختند.
این شبکه ها با تاکید بر اینکه میلیون ها ایرانی در اقصی نقاط مختلف ایران در تظاهرات شرکت کردند افزود: ایرانیان چهلمین سالگرد به پایان رسیدن رژیم سلطنتی در ایران را که تنها 10 روز بعد از بازگشت امام خمینی به ایران حاصل شد جشن می گیرند.
این شبکه ها با تاکید بر اینکه به رغم فشارهای فزاینده اقتصادی و اجتماعی ایرانیان به خیابانها ریختند، افزودند: تظاهرات مردمی همانند هر سال در تمامی شهرهای ایران بطور همزمان آغاز شد و به رغم بارش باران و برف در برخی شهرها همانند مردم در تظاهرات شرکت کردند. در تظاهرات تهران علی اکبر ولایتی مشاور عالی رهبر انقلاب اسلامی، ژنرال قاسم سلیمانی به همراه تظاهرکنندگان شعار مرگ بر آمریکا سر دادند و در تظاهرات تهران همانند هر سال رییس جمهور ایران در اجتماع میلیونی مردم تهران سخنرانی کرد.
شبکه اینترنتی حرین نیز در خبری با درج سخنان معاون فرمانده سپاه پاسداران ژنرال یدالله جوانی نوشت: فرمانده ایرانی در جریان تظاهرات 22 بهمن آمریکا را تهدید کرد و گفت در صورتی که به ایران حمله شود، ایران ، تل آویو و حیفا را با خاک یکسان می کند و این خبر از سوی دیگر شبکه های خبری نیز درج شده است.