جشن چهلمین بهار انقلاب با حضور ظریف در بیروت برگزار شد

بیروت-ایرنا-جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی دوشنبه شب با حضور محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران در بیروت برگزار شد.

به گزارش ایرنا، این مراسم به همت سفارت ایران در بیروت و با حضور صدها نفر از شخصیت های سیاسی، فرهنگی، مذهبی لبنان و برخی از سفیران و دیپلمات های کشورهای دیگر در هتل «فنیسیا»ی بیروت برگزار شد.
در این نشست نمایندگانی از رئیس جمهوری و رئیس پارلمان لبنان و تعدادی از وزیران و نمایندگان پارلمان حاضر بودند.
برخی از دیپلمات ها از جمله «الکساندر زاسپکین» سفیر روسیه و «علی عبدالکریم علی» سفیر سوریه در بیروت در این نشست شرکت کردند.
در ابتدای مراسم پس از نواخته شدن سرود ملی کشورهای لبنان و ایران، «محمدجلال فیروزنیا» سفیر ایران در سخنانی کوتاه، چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را به همه ایرانیان و مردم آزادیخواه جهان بویژه مردم لبنان تبریک گفت.
در ادامه ظریف در سخنانی ضمن تبریک سالگرد پیروزی انقلاب، از مردم لبنان به دلیل همراهی با آزادیخواهی مردم ایران در سال های پس از انقلاب تشکر کرد.
وزیر خارجه ایران همچنین تاکید کرد که ملت ایران نیز به خود افتخار می کند که طی سال های پس از انقلاب همواره در کنار لبنان که نمونه بارزی از مردمسالاری و مقاومت و کرامت و عزتمندی است، بوده است.
ظریف امنیت، آرامش، استقلال و پیشرفت ایران را مدیون اتکای نظام جمهوری اسلامی به مردم دانست.
وی ضمن تبریک به دولت و ملت لبنان برای تشکیل دولت جدید این کشور، آمادگی ایران را برای توسعه روابط در همه زمینه ها اعلام کرد.
ظریف سخنان خود را در این مراسم اینگونه تمام کرد: زنده باد لبنان، زنده باد ایران و پاینده باد روابط دوستانه و نزدیک دو ملت.
پس از سخنان ظریف، کیک ویژه جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب نیز رونمایی و بریده شد.
در پایان این مراسم که با پخش موسیقی سنتی ایران همراه بود، ضیافت شام برگزار شد.
ظریف دیروز یکشنبه برای سفری 2 روزه به لبنان سفر کرد و با مقام های ارشد این کشور از جمله «میشل عون» رئیس جمهوری، «نبیه بری» رئیس پارلمان، «جبران باسیل» وزیر خارجه و «سعد الحریری» نخست وزیر دیدار و گفت و گو کرد.
وی هدف از سفرش به لبنان را اعلام همبستگی با لبنان پس از تشکیل دولت جدید این کشور و اعلام آمادگی ایران برای توسعه روابط در همه زمینه ها عنوان کرد.