تصادف خودرویی در شرق و غرب گلستان 15 مصدوم داشت

گرگان-ایرنا ـ سرپرست مرکز مدیریت حوادث و فوریت های دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: شامگاه امشب/دوشنبه / بر اثر وقوع 2 سانحه رانندگی در جاده تنگراه در شرق و حوالی یساقی در غرب استان گلستان 15 نفر مصدوم شدند.

علیرضا کمال غریبی شامگاه دوشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در تصادف نخست 5 خودوری سواری شامل دو پراید، زانتیا، سمند و پژو در حوالی روستای یساقی در جاده کردکوی به گرگان در غرب استان با هم برخورد کردند که در این حادثه 8 نفر مصدوم شدند.
7 مصدوم این حادثه توسط اورژانس به بیمارستان پنجم آذر گرگان منتقل شده و یک نفر در محل بصورت سرپایی مداوا شد.
وی ادامه داد: در دومین تصادف امروز نیز در محدوده صادق آباد در جاده تنگراه بر اثر برخورد یک دستگاه پیکان وانت با پراید 7 نفر مصدوم که اقدامات درمانی سرپایی برای سه نفر در محل اجرا و 4 مصدم نیز به بیمارستان حضرت رسول اکرم (ص) شهر کلاله منتقل شدند.
وی همچنین از وقوع یک فقره مسمومیت با گاز مونو کسید کربن در روستای عطا آباد آق قلا خبر داد و گفت : در این حادثه که شامگاه امشب دوشنبه رخ داد دو فرد 17 و 37 ساله به دلیل گازگرفتگی به بیمارستان آل جلیل آق قلا منتقل شدند.
به گزارش ایرنا به دلیل تعطیلات چند روزه، اکثر جاده های گلستان با حجم بالای تردد خودرو مواجه است و بارندگی ها پراکنده صبح امروز نیز موجب لغزنده شدن جاده ها و تشدید آمار تصادفات در این استان گردید.
پارسال 16 هزار تصادف رانندگی منجر به انتقال مصدوم به بیمارستان در گلستان رخ داد که 400 نفر از مصدومان این سوانح فوت کردند.
از مجموع فوت شدگان سوانح رانندگی گلستان در سال گذشته، 74 نفر در محل حادثه، 64 نفر در حین انتقال به مراکز درمانی و بقیه نیز در بیمارستان ها جان باختند.