مسافران گرفتار در جاده سرفاریاب، اسکان داده می شوند

یاسوج- ایرنا- فرماندار چرام با اشاره به گرفتار شدن سرنشینان خودروها در پی بارش سنگین برف و مسدود شدن محور چرام یاسوج گفت: با تدابیر لازم سرنشینان خودروهای گرفتار شده در برف در روستاهای اطراف اسکان داده می شوند.

ابراهیم فتاحی اصل دوشنبه شب در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: بیش از 30 خودرو در منطقه آب حیات محور سرفاریاب - باغچه سادات در برف گرفتار شدند که اغلب آنها گردشگرانی هستند که برای دیدن بارش برف به منطقه «جوخانه» سفر کرده بودند.
وی تصریح کرد: به علت ترافیک سنگین امکان بازگشایی و تردد برای ماشین آلات راهداری وجود ندارد همچنین با وجود ادامه بارش برف امکان بازگشایی مسیر نیز وجود ندارد.
فتاحی اصل تصریح کرد: با برنامه ریزی های انجام شده نیروهای راهداری شهرستان های کهگیلویه از سمت سرفاریاب و بویراحمد در حال استقرار برای کمک رسانی به مسافران و سرنشینان خودروهای گرفتار در برف هستند.
وی گفت: با استقرار پلیس راهنمایی و رانندگی از تردد خودروها در ورودی سرفاریاب جلوگیری می شود و جمعیت هلال احمر شهرستان نیز با تامین امکانات لازم در محور باغچه سادات برای امداد رسانی بهتر مستقر شده اند.
محور برف گیر و کوهستانی یاسوج ،باغچه سادات - سرفاریاب به طول حدود 170 کیلومتر یک جاده مهم میانبر است که هر ساله در فصل زمستان این محور به دلیل بارش برف مسدود می شود.