تردد در محورهای جنوب استان کرمان جریان دارد

جیرفت - ایرنا - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب استان کرمان گفت: با وجود بارش برف و باران در محورهای ارتباطی منطقه تمامی محورها باز و تردد در این مسیرها جریان دارد.

مسعود جمیلی کرمانی شامگاه دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اکنون بارش برف در گردنه سربیژن، امیرالمومنین و جبالبارز در جریان است از این رو رانندگان به نکات ایمنی توجه کنند.
وی از حضور 60 نفر از راهداران در سه گردنه برفگیر امیر المومنین، سربیژن و جبالبارز خبر داد و گفت: شن و نمک مورد نیاز در راهدارخانه های مناطق برفگیر جیرفت دپو شده است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب استان کرمان اظهار داشت: سطح جاده در محورهای برفی و بارانی بسیار لغزنده است لذا مردم و مسافران با احتیاط در جاده ها به ویژه گردنه های برفگیر تردد کنند.
وی بیان کرد: مرکز مدیریت راه ها با شماره 141 اطلاعات مربوط به محورها را در اختیار مردم و کاربران جاده ای قرار می دهد تا با اطمینان بیشتری تردد کنند.
جمیلی از استقرار 30 دستگاه سبک و سنگین در گردنه های برفگیر شهرستان جیرفت خبر داد و گفت: با توجه به شدت بارش برف در عصر امروز و امشب رانندگان، وسایل و تجهیزات ایمنی به ویژه زنجیر چرخ را به همراه داشته باشند.
اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب استان کرمان مستقل از مرکز استان، هفت شهرستان را با جمعیت یک میلیون نفر تحت پوشش دارد.