تاخیر و انتظار، همدم ناخواسته مسافران قطار در شاهرود

شاهرود- ایرنا- تکراری شدن تاخیر در حرکت قطارهای مسافری شاهرود ، نارضایتی مسافران را در پی دارد.

تاخیر و انتظار، همدم ناخواسته مسافران قطار در شاهرود
تاخیر و انتظار، همدم ناخواسته مسافران قطار در شاهرود

به گزارش ایرنا، داستان تکراری تاخیر در ساعات حرکت قطارها چند وقتی است که به چاپ دوباره رسیده و صدای نارضایتی مسافران را هم بلند کرده است.

کافی است دقایقی را در ایستگاه راه آهن بنشینی تا با آدم های کلافه ای روبه رو شوی که منتظر رسیدن قطار مورد نظر خود هستند. یکی دست در جیب فرو برده و مشغول قدم زدن است، یکی هر چند دقیقه یک بار به سراغ کارمند ساده ای می رود که تنها گناهش نشستن در پیشخوان اطلاعات است و یا با مسافران دیگر صحبت می کند و می گوید که هفته پیش هم قطار با یک ساعت تاخیر رسیده بود.

در این بین چند نفری هم سر خود را به نگاه کردن تلویزیون داخل سالن انتظار گرم می کنند و هر از گاهی زیر لب چیزهایی می گویند.

خطوط راه آهن یکی از حیاتی ترین راه های ارتباطی مردم شاهرود با بزرگ ترین شهرهای ایران یعنی تهران و مشهد است. مسیر پر رفت و آمدی که با داشتن قطارهای گوناگون با قیمت ها و امکانات متنوع، یکی از اولویت های نخست مسافران است. افرادی از قشرهای گوناگون جامعه که هر یک به دلیلی قصد سفر کرده اند و تغییرات ناخواسته در حرکت قطار ها، سبب ایجاد اختلال در برنامه های بسیاری از آنان می شود.

اداره کل راه آهن شمالشرق (1) در پاسخ به سوال ایرنا، تعمیر خطوط ریلی را از عوامل ایجاد تاخیر در قطارهای مسیر تهران – مشهد و برعکس، می داند.

به عقیده مدیرکل راه آهن شمالشرق (1)، رفت و آمد بیش از 80 رام قطار مسافری با میانگین سرعت 140 کیلوکمتر بر ساعت و همچنین 12 رام قطار باری در هر روز، علاوه بر ایجاد رفاه برای مسافران و جا به جایی بار، فرسایش و استهلاک تجهیزات و خطوط ریلی را نیز به همراه دارد.

حمید در باغ عنبران تعویض خطوط و هم زمانی تردد قطارها را منتفی دانسته و می گوید: با این حال برنامه ریزی ها به گونه ای است که کار تعمیرات به صورت گرم و هم زمان با عبور این حجم بالای بار و مسافر انجام شود.

وی با تاکید بر اینکه وجود بیش از 100 قوس در خطوط ریلی راه آهن شمالشرق(1) به عنوان یکی از گلوگاه های سایش خط، نیاز تعویض ریل دوره ای را الزامی می کند، می افزاید: هم اکنون با توجه به پایان زمان اوج سفرها، فرایند تعویض ریل قوس های ایستگاه بسطام-شیرین چشمه در حال انجام است.

مدیرکل راه آهن شمالشرق (1) همچنین برند ایمنی و سلامت سیر قطارها را از افتخارات راه آهن دانسته و بیان می کند: توجه و اجرای درست و به موقع کارهای مختلف زیر بنایی و تعمیر و نگهداری خطوط ریلی، تعویض ریل و تراورس، تخلیه بالاست، نصب سوزن، راه اندازی علایم الکتریکی و سایر امور فنی نیز از جمله اقداماتی است که در راستای حفظ این ایمنی اجتناب ناپذیر است.

در باغ عنبران در ادامه اضافه می کند: هر تعویض ریل باید با قطع خطوط و برداشتن آن انجام شود؛ جوش طویل، زیرسازی مناسب، بستن خطوط در دماهای گوناگون و شرایط آب و هوایی فصل های مختلف، جوشکاری انتهایی، همه و همه نیازمند توقف حرکت قطارها است که با اجرای برنامه های خاص تا جای ممکن از این توقف ها جلوگیری می شود.

آن گونه که پیداست، اداره کل راه آهن شمالشرق(1) با در نظر گرفتن تجربه سال های پیش خود، تصمیم دارد به گونه ای از خطوط ریلی نگهداری کند تا در صورت بروز سرمای زیاد در زمستان در روند جا به جایی بار و مسافر از این طریق اختلالی ایجاد نشود.

با این حال، گرچه پاسخ این نهاد قانع کننده به نظر می رسد، اما انتظار می رود برنامه ریزی ها کمی دقیق تر انجام شود تا کم ترین آسیب و اتلاف وقت متوجه مسافرانی گردد که با وجود تمام فرازهای بدون فرود قیمت بلیت وسایل حمل و نقل بین شهری در سال های اخیر، همچنان مشتریان وفادار این ماشین دودی های خاطره انگیز هستند.

7359/6167خبرنگار: مهسا شانیان ** انتشاردهنده: محسن شاکریانتهای پیام /*

گزارش مشکل
آهنخطوطقطارتعویض