آمریکا باید تحت زمامداری ترامپ روابط قوی با آسیا را حفظ کند

وزیر خارجه استرالیا امروز چهارشنبه بر لزوم تمرکز قوی آمریکا بر روابط با آسیا در دوران دونالد ترامپ تاکید کرده است.

به گزارش گروه بین الملل

خبرگزاری تسنیم

به نقل از خبرگزاری فرانسه، استرالیا اعلام کرده است که این مساله مهم است که واشنگتن همچنان باید بر آسیا تمرکز داشته باشد اگر دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری به پیروزی برسد. کانبرا مشتاق است تا شاهد دخالت بیشتر آمریکا در منطقه باشد.

دولت باراک اوباما سیاست تقویت روابط با آسیا اقیانوسیه را در اولویت قرار داده تقنگداران دریایی خود را در استرالیا مستقر کرده است. این اقدام در مقابل افزایش تنش در روابط بین واشنگتن و پکن صورت گرفته است.

در حالی که تنش بر سر ادعاهای ارضی پکن در دریای جنوبی چین بالا گرفته و نگرانی هایی درباره پیروزی ترامپ و تاثیر منفی اش بر همکاری های تجاری منطقه وجود دارد، جولیه بیشاپ وزیر خارجه استرالیا تاکید کرد: این مساله مهم است که آمریکا همچنان به طور کامل در تحولات منطقه حضور داشته باشد.

وی در ادامه تصریح کرد: کشورهای منطقه منتظر رهبری بیشتر آمریکا هستند نه اینکه حضور و روابط آمریکا با آسیا اقیانوسیه تضعیف شود.

بیشاپ گفت: کانبرا خواستار ادامه همکاری نزدیک با دولت جدید آمریکا است و امیدوار است که واشنگتن به زودی نسبت به تمرکز بر منطقه ما و اهمیت رهبری آمریکا و حضور در آسیا اقیانوسیه اطمینان دهد.

بیشاپ اظهار داشت: آمریکا بزرگترین سرمایه گذار مستقیم خارجی در استرالیا است، دومین شریک تجاری بزرگ ماست، بنابر این برای دولت استرالیا مهم است که برای همکاری با رئیس جمهور بعدی آمریکا آماده باشد.

انتهای پیام /

گزارش مشکل
استرالیاآسیا