مصوبه کمیسیون تلفیق برای حذف یارانه نقدی پردرآمدها

عضو کمیسیون تلفیق بودجه 98 گفت: براساس مصوبه این کمیسیون، دولت مکلف شده تادر سال آینده به پردرآمدها یارانه نقدی پرداخت نکند.

مصوبه کمیسیون تلفیق برای حذف یارانه نقدی پردرآمدها

- اخبار سیاسی -

احمد امیرآبادی عضو کمیسیون تلفیق بودجه 98 در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم با اشاره به مصوبه این کمیسیون درباره تعیین تکلیف پرداخت یارانه‌های نقدی در سال 98، گفت: وضعیت پرداخت یارانه‌های نقدی در سال 98، در کمیسیون تلفیق بودجه مشخص شده است.

وی از مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه 98 مبنی بر حذف یارانه نقدی پردرآمدها در سال آینده، افزود: طبق مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه 98 که با رأی اکثریت اعضای کمیسیون انجام شده است، مقرر شد یارانه نقدی 3 دهک بالای درآمدی که شامل ثروتمندان و افراد پردآمد می‌شود، حذف شود.

مصوبه کمیسیون تلفیق درباره حذف یارانه نقدی پردرآمدها

تخلف دولت در پرداخت یارانه نقدی به ثروتمندان + جزئیات

تشکیل کمیته‌‌‌‌ای برای هدفمندی یارانه‌ها در کمیسیون تلفیق بودجه

عضو کمیسیون تلفیق بودجه 98 اضافه کرد: در ذیل مصوبه این کمیسیون برای حذف یارانه نقدی پردرآمدها در سال 98 به دولت تکلیف شده که یارانه نقدی پردرآمدها را حذف و از طرفی به مبلغ یارانه نیازمندان و افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی نظیر کمیته امداد امام(ره) و سازمان بهزیستی اضافه کند.

امیرآبادی تصریح کرد: در سنوات گذشته نیز مجلس به دولت تکلیف کرده بود که یارانه نقدی پردرآمدها را حذف کند، اما این مصوبه مجلس از سوی دولت اجرا نشده که دلایل آن را باید مورد بررسی قرار دهیم.

نماینده مردم قم در مجلس در پایان خاطرنشان کرد: طبق مصوبه کمیسیون تلفیق، مقرر شده که پرداخت یارانه‌های نقدی در سال آینده تغییر نکند و به ازای هر نفر همان 45 هزار و 500 تومان باشد، اما یارانه پردرآمدها باید حذف شود.

انتهای پیام/