امام جمعه اراک حادثه تروریستی سامرا را محکوم کرد

اراک - ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان مرکزی حادثه تروریستی سامرا را محکوم کرد و گفت: برنامه های تروریستی گروهک های تکفیری باید در نطفه خفه شود.

امام جمعه اراک حادثه تروریستی سامرا را محکوم کرد
امام جمعه اراک حادثه تروریستی سامرا را محکوم کرد

به گزارش ایرنا، آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی روز دوشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: اعضای این گروهک تکفیری به هیچ یک از اصول اخلاق و وجدانی پایبند نیستند و تنها منطق جنگ و مظلوم کشی در میان آنان رواج یافته است.

وی ادامه داد: گروهک های تکفیری از قبیل داعش، جیش النصره و القاعده با حمایت های آل سعود و اسرائیل جنایتکار شکل گرفته اند و امروز ارزش ها و مقدسات دین مبین اسلام را به بازی گرفته اند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی وحدت و یکپارچگی مسلمانان را تنها راه مقابله با گروهک های ضد اسلامی دانست و اضافه کرد: اگر مسلمانان در مقابل تکفیری ها ایستادگی و مقابله نکنند، فعالیت این گروه ها بیش از پیش گسترش پیدا می کند.

وی بیان کرد: رژیم اشغالگر اسراییل و و آل سعود با حمایت از گروهک های تکفیری در صدد ایجاد تفرقه بین مسلمانان و تخریب چهره اسلام در دنیا برآمده اند و بنابراین در چنین شرایطی مسلمانان نیز باید با وحدت و یکپارچگی در راستای خنثی سازی توطئه های دشمنان گام بردارند.

آیت الله دری نجف آبادی اضافه کرد: امروز چهره اسلام، مقاومت، عدالت، برادری و برادری در منطقه تحت الشعاع اسلام آمریکایی قرار گرفته است و همه فرهیختگان مسلمان شیعه و سنی باید برای مقابله با این مهم هم پیمان شوند.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به آیین پیاده روی اربعین حسینی(ع) نیز گفت: این گردهمایی بزرگ در چند سال گذشته به خار چشمی برای دشمنان مذهب تشیع به خصوص وهابیت شده است.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی اضافه کرد: نیروهای نظامی و امنیتی ایران و عراق باید برای برگزاری هر چه با شکوهتر آیین پیاده روی اربعین حسینی(ع) دامنه امنیتی خود را گسترده تر کرده و از وقوع هر اتفاق ناگوار جلوگیری کنند.

در دو حادثه تروریستی روز گذشته در سامرا 132 زائر حرمین عسگریین مجروح شدند که از این تعداد 97 نفر ایرانی هستند.

همچنین در این دو حادثه هفت زائر ایرانی نیز به شهادت رسیدند.

3017/3075/ خبرنگار: مصطفی مجللی** انتشاردهنده: حسین مهدی زاده اصفهانیانتهای پیام /*