سقف وام اشتغال افزایش یافت

رئیس کمیته امداد امام خمینی با بیان اینکه تلاش کردیم تا صف‌های انتظار دریافت وام را برداریم، گفت: با همکاری دولت و منابعی که در اختیار ما قرار دادند، سقف وام اشتغال را از ۲۰ میلیون تومان به ۵۰ میلیون تومان افزایش دادیم.

خبرگزاری ایلنا: پرویز فتاح (رییس کمیته امداد امام خمینی(ره)) در پاسخ به این سوال که با توجه به شرایط اقتصادی چه تعداد افراد متقاضی وام کمیته امداد هستند، گفت: وام کمیته امداد چند بخش را شامل می‌شود، یکی از این وام‌ها؛ وام ضروری و کارگشایی است که تا سقف پنج میلیون تومان پرداخت می‌شود. ضمانت این وام بسیار ساده است و افراد به راحتی می‌توانند، آن را دریافت کنند.

وی تصریح کرد: در طی چند ماه گذشته به دلیل شرایط اقتصادی منابع زیادی را از کمک‌های مردمی، سپرده‌ها و امدادی به بخش وام تزریق کردیم و در این بخش از منابع دولتی استفاده نکردیم.

رئیس کمیته امداد امام خمینی با بیان اینکه در پرداخت وام‌های ضروری از منابع دولتی استفاده نکردیم، خاطرنشان کرد: به لطف خداوند توانستیم صفحه وام ضروری و کارگشایی را از بین ببریم و به صفر برسانیم یعنی الان پرداخت وام ضروری در کل کشور به روز شده است و کسی در صف انتظار وجود ندارد و صف‌ها را از بین برده‌ایم.

فتاح درباره وام اشتغال توضیح داد: پرداخت وام اشتغال متفاوت از دیگر وام‌ها است، منابع عمران دولت چه در بخش شهری و چه در بخش روستایی از منابع دولتی تامین می‌شود و سقف آن از ۲۰ میلیون تومان به ۵۰ میلیون تومان رسیده است و ما به دلیل شرایط نامساعد اقتصادی مجوز افزایش وام را از دولت دریافت کرده‌ایم و سقف آن را بالا برده‌ایم، البته باید بگویم که خوشبختانه بانک‌ها در پرداخت وام با ما همکاری خوبی داشته‌اند و معتقدم صددرصد بتوانیم منابعی را که در قانون پیش‌بینی شده، برای وام اشتغال جذب کنیم.

وی تاکید کرد: با توجه به اوضاع اقتصادی نامناسب و منابع محدودی که در اختیار داشتیم، توانستیم همه صف‌ها از جمله صف‌های پشت نوبت تحت پوشش، صف وام جهیزیه و صف وام ضروری را از میان برداریم و در حال حاضر هیچ کس در صف برای دریافت وام نیست.

رییس کمیته امداد تصریح کرد: همچنین دولت برای شرایط اقتصادی به وجود آمده بسته حمایتی تعریف کرده که کمیته امداد و سازمان بهزیستی اولین گروهی بودند که این بسته کمک هزینه را دریافت کردند، همچنین امیدواریم تا پایان سال دولت دو بسته حمایتی دیگر به مددجویان تخصیص دهد.