ماکرون: بریتانیا بزرگترین بازنده خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا خواهد بود

رئیس جمهور فرانسه بر این باور است که بریتانیا بزرگترین بازنده خواهد بود اگر اتحادیه اروپا را بدون توافق ترک کند.

ماکرون: بریتانیا بزرگترین بازنده خروج بدون توافق از اتحادیه اروپا خواهد بود

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه روز سه شنبه در واکنش به رد توافق برگزیت از سوی پارلمان انگلیس گفت: اگر بریتانیا اتحادیه اروپا را بدون توافق ترک کند، بزرگترین بازنده خواهد بود.

نمایندگان پارلمان انگلیس شب گذشته با توافق حاصل شده بین لندن و بروکسل برای خروج از اتحادیه اروپا مخالفت کردند. رهبران اروپایی نیز از رد این توافق در پارلمان انگلیس به شدت ابراز تاسف و ناامیدی کرده اند.

اسکاتلند: ترزا می باید همه پرسی دوم برگزیت را برگزار کند

هشدار اتحادیه اروپا در پی رأی منفی پارلمان انگلیس به توافق برگزیت

ماکرون در ادامه افزود: نخستین گزینه این است که آنها بدون توافق قصد ترک اتحادیه اروپا را داشته باشند. این مایه نگرانی همه است. نخستین بازنده در این روند بریتانیا خواهد بود.

رئیس جمهور فرانسه اظهار داشت: دومین گزینه، به نظر من این است که آنها خواستار مذاکره مجدد درباره برخی مفاد توافق برگزیت شوند. به نظر من ، ما باید این مساله را مورد بررسی قرار دهیم ولی واقعا تصور می کنم شاید تنها یکی دو موضوع قابلیت مذاکره بیشتر داشته باشد، ما نمی توانیم به دنبال حل و فصل مشکلات سیاسی داخلی بریتانیا باشیم و دست از حمایت و حفاظت از منافع اروپا برداریم.

ماکرون گفت: انتظار دارم که بریتانیا در نهایت خواستار زمان بیشتری برای مذاکره مجدد بر سر یک توافق شود.

به نظر می رسد سناریوهایی که ممکن است طی روزهای آینده رخ دهد شامل موارد زیر است: ترزا می شغل خود را از دست خواهد داد، بریتانیا بدون توافق از اتحادیه اروپا خارج خواهد شد یا حتی یک همه پرسی دیگری درباره برگزیت برگزار شود.

انتهای پیام/