نمایندگان مجلس به بحث گستردگی دستگاه‌ها در تصویب بودجه توجه کنند

نمایندگان مجلس به بحث گستردگی دستگاه‌ها در تصویب بودجه توجه کنند

یزد ـ مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد با اشاره به گستردگی فعالیت‌های این اداره گفت: شایسته است نمایندگان مجلس به این گستردگی در تصویب بودجه توجه کنند.

به گزارش خبرنگار مهر ، محمدحسین ریاحی در نشستی با حضور استاندار و نمایندگان استان یزد در مجلس با محوریت مشکلات مرتبط با حوزه کارگری و کارفرمایی اظهار داشت: وضیت بودجه دستگاه‌های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با وجود گستردگی حوزه فعالیت‌های این ادارات، نامطلوب است.

وی با بیان اینکه نیازهای گسترده ای در دستگاه‌ها و ادارات زیر مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی وجود دارد، عنوان کرد: از نمایندگان مجلس انتظار می‌رود در تصویب بودجه ۹۸ به این موارد توجه داشته باشند.

ریاحی از جمله این مشکلات به بحث تجهیز کارگاه‌های سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای و استفاده از تسهیلات ارزی برای این مهم اشاره کرد و بیان داشت: افزایش ردیف صندوق اصلی بازنشستگی فولاد و ردیف مستقل زیر نظر وزارت، بازگشت ۱۰۰ درصدی واریزی‌های آموزش فنی و حرفه‌ای به خزانه و همسان‌سازی حقوق بازنشستگان نیز از مواردی است که انتظار می رود نمایندگان مجلس در تصویب بودجه به آن توجه کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد با بیان اینکه بخشی از فعالیت‌های اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، فعالیت شبه‌ قضایی است، افزود: این دستگاه مسئولیت خطیر رفع اختلاف میان کارگران و کارفرمایان را بر عهده دارد بنابراین نیاز است که نگاه ویژه ای به بحث بودجه در این بخش شود زیرا بودجه های فعلی جوابگو نیست.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه امکان بهره‌برداری کامل از مجموعه‌های اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سایر دستگاه‌های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان یزد را نداریم، تصریح کرد: این در حالی است که اگر امکان بهره‌برداری فراهم می‌شد، می‌توانستیم در شرایط بی‌پولی و کمبود نقدینگی، روی درآمدزایی این مجموعه‌ها حساب کنیم.

ریاحی اظهار امیدواری کرد: نمایندگان مجلس در تصویب بودجه ۹۸ هم در برش ملی و هم استانی، به این بحث توجه داشته باشند و شرایط تکمیل و تجهیز این پروژه‌ها را فراهم کنند.