خدمات رسانی مطلوب حوزه سلامت مستلزم رضایت شغلی پرستاران است

خدمات رسانی مطلوب حوزه سلامت مستلزم رضایت شغلی پرستاران است

اراک- نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس گفت: خدمات رسانی مطلوب حوزه سلامت مستلزم رضایت شغلی پرستاران است، چرا که این قشر در خط مقدم خدمات بهداشت و درمان قرار دارند.

به گزارش خبرنگار مهر ، سید مهدی مقدسی روز شنبه در مراسم گرامیداشت میلاد حضرت زینب (س) و روز پرستار در اراک اظهار داشت: در رابطه با مشکلات پرستاران و سایر مشکلات حوزه درمان استان، طی مدت نمایندگی مجلس دهم، دست کم هشت جلسه با وزیر بهداشت داشتیم تا بتوانیم قدمی برای رفع مشکلات این بخش برداریم.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس افزود: پروژه توسعه بیمارستان ولیعصر(عج) اراک از جمله دیگر مباحثی بود که در مجلس و دیدار با وزیر بهداشت دنبال کردیم که در بدوجه سال ۹۸ تلاش داریم حداکثر بودجه را برای این طرح اخذ کنیم.

مقدسی بیان کرد: طی یک سال اخیر ۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای این پروژه جذب شد و مقرر است ۵۰میلیاردتومان نیز از محل تسهیلات بانکی اختصاص یابد و در سال آتی نیز جذب اعتبار برای این طرح را در دستور کار داریم تا هر چه سریعتر تکمیل شود.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس خاطرنشان ساخت: در رابطه با بیمارستان خنداب نیز افتتاح این بیمارستان صورت گرفت که دو میلیارد تومان از سوی سازمان انرژی اتمی به خاطر وجود نیروگاه آب سنگین در این منطقه، به این پروژه اختصاص یافت.

وی تصریح کرد: بیمارستان یکصد تختخوابی زنان و زایمان اراک نیز در محوطه بیمارستان امیرالمومنین(ع) توسط یک خیّر در حال احداث است و دولت نیز تعهد کرده برای تامین بخشی از بودجه این پروژه مساعدت داشته باشد.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس ادامه داد: در مجلس شورای اسلامی به دنبال آن هستیم که معوقات پرستاران پرداخت شود، چراکه در خط مقدم خدمات رسانی حوزه بهداشت، پرستاران قرار دارند.