پیامد یک شکست غیرمنتظره برای پاریسی‌ها!

پاریسن‌ژرمن برای اولین بار بعد از 5 سال در یکی از جام های داخلی شکست خورد.

وبسایت نود: در یکی از مسابقات مرحله یک چهارم نهایی جام اتحادیه فوتبال فرانسه (کوپ دلالیگ) روز چهارشنبه پاریسن‌ژرمن در ورزشگاه استاد دو فرانس میزبان گنگام بود و در پایان با شکست 2-1، حذف تلخی را در برابر مهمان خود تجربه کرد.

پاریسین در این مسابقه در دقیقه 63 توسط نیمار از حریف پیش افتاد اما دو پنالتی گنگام در دقایق 83 و 92، سند حذف پاریسی ها از جام اتحادیه را امضا کرد. اما این شکست به جز از دست رفتن نخستین جام فصل، یک رکورد شگفت انگیز دیگر را هم برای پاریسن‌ژرمن به پایان رساند.

به نقل از سایت فیفا، این شکست اولین باخت پاریسن‌ژرمن در یکی از دو جام داخلی فرانسه (جام اتحادیه و جام حذفی) بعد از 44 پیروزی متوالی بود. پاریسی ها آخرین بار در روز 22 ژانویه 2014 و با شکست خانگی 2-1 مقابل مون‌پلیه در مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی (کوپ دو فرانس) طعم شکست در یکی از جام های داخلی را چشیده بودند.

شاگردان لورن بلان بعد از آن باخت، با پیروزی های 2-1 مقابل نانت و لیون به ترتیب در مراحل نیمه نهایی و فینال، قهرمان جام اتحادیه فصل 14-2013 شدند.

تیم های لیگ یک فرانسه برای قهرمانی در جام اتحادیه 4 بازی و برای قهرمانی در جام حذفی 6 بازی را پشت سر می‌گذارند. پاریسن‌ژرمن از آغاز فصل 15-2014 تا پایان فصل 18-2017، در 4 فصل متوالی و با هدایت لورن بلان و اونای امری در تمامی این مسابقات به پیروزی رسید تا ضمن فتح همزمان جام اتحادیه و جام حذفی در این 4 فصل، شمار بردهای متوالی خود در دو رقابت حذفی داخلی را به عدد 42 برساند.

پاریسن‌ژرمن فصل جدید رقابت های حذفی را نیز با برتری 2-1 مقابل اورلئان در مرحله یک هشتم نهایی جام اتحادیه آغاز کرد. شاگردان توخل در مرحله یک سی و دوم نهایی جام حذفی و در دیداری که سه روز قبل از شکست مقابل گنگام برگزار شد ، به پیروزی 4-0 مقابل پونتیوی رسیدند تا با این دو پیروزی، شمار بردهای متوالی خود در رقابت های حذفی را به عدد 44 رسانده باشند.

اما شکست 2-1 مقابل گنگام این نوار را پاره کرد و اولین جام فصل را از چنگ مردان مربی آلمانی ربود. حالا پاریسی ها امیدوارند در ادامه رقابت های جام حذفی موفق عمل کرده و برای پنجمین فصل متوالی این جام را از آن خود کنند.

نکته جالب درباره روند بردهای متوالی پاریسن‌ژرمن آن است که تمامی این 44 پیروزی در جریان 90 دقیقه رقم خورد و کار پاریسی ها در هیچ کدام از این مسابقات حذفی حتی به وقت های اضافه هم نکشید. از این 44 برد، 22 پیروزی سهم لورن بلان (سرمربی پاریسی ها در سال های 2013 تا 2016)، 20 پیروزی سهم اونای امری (2016 تا 2018) و 2 پیروزی نیز سهم توماس توخل در فصل جاری بود.