خانه نیما در آستانه موزه شدند /موافقت مالکان شرط اصلی تبدیل خانه نیما به خانه موزه

سرپرست شهرداری منطقه یک گفت:خانه نیما یوشیج واقع در منطقه یک تهران در صورت موافقت و همکاری مالکین وارد مرحله تملک و بازسازی شده و خانه موزه می‌شود.

خبرگزاری میزان- سرپرست شهرداری منطقه یک گفت:خانه نیما یوشیج واقع در منطقه یک تهران در صورت موافقت و همکاری مالکین وارد مرحله تملک و بازسازی شده و خانه موزه می‌شود.

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان اسماعیل بدریان مالکان موافق بشند این منطقه با اعلام خبر فوق اظهار داشت: شهرداری از سال‌ها پیش در صدد تملک این ملک و تبدیل آن به خانه موزه بوده است که متاسفانه تا کنون به خاطر اختلاف نظر بین مالکین و ورثه توافقی با مالکین انجام نشده است.

وی افزود: طبق قوانین، شهرداری نمی‌تواند به ملکی که تحت مالکیت ندارد ورود یا آن را تملک کند و در حال حاضر این خانه تحت نام میراث فرهنگی قرار گرفته است که تعیین طرح فرهنگی برای آن، اعتراض مالکان فعلی را در پی داشته است.

بدریان با اشاره به طرح فرهنگی گفت: زمانی که یک ملک دارای این طرح باشد قیمت آن پایین می‌آید و برای همین مالکان از این موضوع شکایت و اعلام کرده اند در شرایط کنونی امکان مذاکره نیست و خواستار برداشتن طرح فرهنگی شدند.

سرپرست شهرداری منطقه یک افزود: با توجه به اینکه تعیین قیمت کارشناسی برای املاک تا ۶ ماه اعتبار دارد و شهرداری باید برای آن هزینه کند بنابراین هر زمان که بخواهیم با مالکان وارد مذاکره شویم قیمت کارشناسی ملک را تعیین خواهیم کرد.

وی اظهار امیدواری کرد به زودی با یک فرایند گفتگو و توافق با مالکین، این خانه در اختیار شهرداری قرار گیرد و بعنوان یکی از جلوه‌های تاریخی– فرهنگی شهر تهران برای بازدید عموم احیا شود.