آیت الله مظاهری: همه قوا و نهادها باید دولت را برای تحقق اقتصاد مقاومتی یاری کنند

اصفهان - ایرنا - آیت الله حسین مظاهری از مراجع تقلید تاکید کرد: اجرای واقعی و کامل سیاست‌ های اقتصاد مقاومتی مشروط به همکاری و هماهنگی همۀ قوا، نهادها و دستگاه‌های مسئول و از جمله مردم است که باید دولت را در این زمینه یاری کنند.

آیت الله مظاهری: همه قوا و نهادها باید دولت را برای تحقق اقتصاد مقاومتی یاری کنند
آیت الله مظاهری: همه قوا و نهادها باید دولت را برای تحقق اقتصاد مقاومتی یاری کنند

به گزارش ایرنا، این مرجع تقلید روز چهارشنبه در دیدار اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری و رئس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی با تأکید بر اهمیت اجرای سیاست‌ های اقتصاد مقاومتی در اصلاح مسائل اقتصادی خاطرنشان کرد: اگرچه عمدۀ تلاش و اهتمام برای اجرای اقتصاد مقاومتی بر دوش دولت است، ولی همه باید دولت را در تحقق اقتصاد مقاومتی کمک کنند.

وی با اظهارخرسندی و تقدیر از خدمات دولت یازدهم، تلاش هرچه بیشتر برای حلّ معضلات اقتصادی و معیشتی مردم را امری ضروری برشمرد و تصریح کرد: اصلاح و ساماندهی وضعیّت اقتصادی کشور، کاری است که نیاز به زمان و یکپارچگی برنامه‌ها و وحدت همۀ مسئولان مربوطه دارد.

رئیس حوزه علمیه اصفهان با تأکید بر ضرورت اصلاح امور بانکی به عنوان یکی از ریزبناهای اقتصاد کشور ، افزود: مسائل ربوی در بانک ‌ها باید اصلاح شود تا بخشی از بیماری اقتصادی کشور درمان گردد.

آیت‌الله مظاهری در بخش دیگری از سخنان خود، ضرورت مقابلۀ همگانی با مفاسد اجتماعی و اخلاقی و همچنین مفاسد اداری را خاطرنشان کرد و با اشاره به اینکه دولت در این زمینه نیز نقشی مهم دارد، تصریح کرد: در این مسأله هم همگان باید به دولت کمک دهند تا آنچه در فضای اداری، اجتماعی، فرهنگی و اخلاقی کشور می‌ گذرد به سمت اصلاح هرچه بیشتر و مطابقت با ارزش‌ ها و تعالیم اسلامی پیش رود.

این مرجع تقلید، اختلافات سیاسی را یکی از معضلات اساسی کشور برشمرد و با اشاره به ضرورت رفع اختلاف و چند دستگی در میان مسئولان، اظهار داشت: گسترش اختلاف که بعضاً همراه با اهانت و رفتارهای خلاف شرع است موضوعی نیست که بتوان به سادگی از کنار آن گذشت و همه باید در جهت رفع این اختلافات اقدام کنند و مانع بروز و ظهور اختلافات شوند.

ایشان، راهکار مقابله با اهانت ‌ها و تهمت‌های افراد نادان یا مغرض را تقویت روحیۀ سعۀ صدر و حلم دانست و یادآور شد: اگر مسئولان در مواجهه با این حرکات ناشایست با بزرگواری و با سعۀ صدر و بردباری برخورد کنند، از گسترش دامنۀ نزاع و اختلاف جلوگیری خواهد شد.

آیت الله مظاهری در این دیدار که جمعی از وزیران دولت یازدهم حضور داشتند، با اشاره به معضل پیچیدۀ آب در استان اصفهان و یادآوری بعضی از وعده‌های قبلی وزرا و مسئولان دولتی در خصوص بهبود وضعیّت آب این استان خاطرنشان کرد: مسئولان و مردم اصفهان هیچگاه توقع ندارند، حقّ دیگران به آنان تعلّق گیرد، بلکه خواستار حقّ خود از آب زاینده ‌رود و توجّه دولت و مسئولان مربوطه برای برنامه‌ریزی هرچه بهتر و اقدامات زیربنایی برای موضوع آب هستند.

وی رسیدگی به معضلات مردم و کشاورزان نجیب شرق استان اصفهان را لازم برشمرد و تأکید کرد: در شرایط کنونی که دولت قادر به رساندن حقّابه کشاورزان شرق اصفهان به آنان نیست، لازم است خسارت عدم کشت آنان به نحو مقتضی جبران شود.

در این دیدار که تنی چند از اعضای محترم هیأت دولت و نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشتند، آقای دکتر جهانگیری با ارائۀ گزارشی از فعالیت‌ های دولت، تلاش و برنامه‌ریزی برای اجرای اقتصاد مقاومتی، مبارزه با مفاسد اقتصادی، گسترش صادرات و کنترل واردات و هماهنگی برای اتحاد و انسجام داخلی خصوصاً بین دولت و مجلس را از جهت گیری‌های اصلی دولت برشمرد.

همچنین مهندس چیت‌ چیان وزیر نیرو طیّ سخنانی، گزارشی از برنامه‌ها و اقدامات وزارت نیرو در جهت اصلاح و بهبود وضعیّت آب استان اصفهان ارائه کرد.

اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهوری و رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ظهر چهارشنبه به منظور افتتاح چند طرح عمرانی و صنعتی وارد اصفهان شد .

وی در بدو ورود به فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان مورد استقبال استاندار و دیگر مسئولان استان اصفهان قرار گرفت.

وزیران ورزش و جوانان، کار و رفاه اجتماعی ، نیرو ، کشاورزی ، صنعت ، معدن و تجارت، اقتصاد و رئیس سازمان محیط زیست در این سفر دو روزه معاون اول رئیس جمهوری را همراهی می کنند.

2093 ** خبرنگار: اصغر دواتگر

آیت الله مظاهری: همه قوا و نهادها باید دولت را برای تحقق اقتصاد مقاومتی یاری کنند
آیت الله مظاهری: همه قوا و نهادها باید دولت را برای تحقق اقتصاد مقاومتی یاری کنند

انتهای پیام /*

گزارش مشکل